Dünya Mimarlar Haftası münasebetiyle 8 Ekim 2021 Cuma Günü saat 18.30’da Burdur Belediyesi’ne ait Serenler Otel’de Mimarlar Odası Burdur temsilciliği tarafından yemekli program tertip edildi. Yapı ekipmanları tanıtımı ile başlayan toplantı, Mimarlar Odası Başkanı Nuri Selim Kutlu’nun açılış konuşması ile devam etti. Program, uzun yıllar oda başkanlığı yapan Mimar Abdurrahman Ermergen’e plaket takdimin ardından fotoğraf çekimi ile son buldu.

“İLETİŞİM  İÇERİSİNDE OLMASI ÇOK KIYMETLİ ÇOK DEĞERLİ ÇÜNKÜ……”

Toplantının açılış konuşmasını yapan oda Başkanı Nuri Selim Kutlu; “Bizlerin iletişim içerisinde olması çok kıymetli çok değerli çünkü konuşabildiğimiz sürece aşamayacağımız sorun yok” dedi.

MİMAR ABDURRAHMAN ERMERGEN, GENÇ MESLEKTAŞLARINA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

Bu yılki ‘Dünya Mimarlar Haftası’nın temasının ‘Sağlıklı bir Dünya İçin Temiz Bir Çevre’ olduğunu belirten uzun yıllar oda başkanlığı görevinde bulunarak önemli hizmetlerde bulunan Abdurrahman Ermergen plaket takdimi öncesi  genç meslektaşlarına önemli mesajlar verdi.  Ermergen konuşmasında; “Bu meslek iyi yapılırsa, iyi yapıldığı zaman yapılan yapı, yaptığı kişiye gurur verir. Yapan mimara gurur verdiğinden daha fazla o ortamı, o binanın, o binaya, o kentte kimlik kazandırır ve gurur duymasına sebep olur. Mimarlık mesleği aynı zamanda insanların yaşantısını da yönlendirir. Yani yaptığımız yapılar, binalar, ortamlar, insanları yönlendirerek onların yaşantısına yön vermiş oluyor. Böyle bir mesleğe sahibiz. Bu mesleği mimarlık etiği içerisinde yürütmeye çalışmamız lazım. Ben 45 yıl bunu yapmaya çalıştım. Beni Burdur’daki birçok arkadaşım meslek ahlakı içerisinde yaptığımı bilirler. Yapmaya çalıştığımı bilirler” dedi

PLAKET VERİLDİ

Mimar Ermergen’in konuşmasını tamamlamasının arsından Oda Yönetim Kurulu Üyesi Zehra Karabay Şener, plaket takdiminde bulundu.

Halil İbrahim kara