AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Cumhur İttifak Belediye Başkanlarının Ankara temaslarında elde ettiği hibe ve yatırımları açıkladı.

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Cumhur ittifakı Belediyelerinin Bakanlıklardan almış olduğu hizmet ve yatırımlar hakkında açıklama yaptı. Cumhur ittifakı belediye Başkanlarıyla sürekli görüşme halinde olduğunu belirten Milletvekili Yasin Uğur, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli liderliklerinde Cumhur İttifakı olarak Belediye Başkanlarımızın talepleri ile ilgili görüşmeler yaparak Bakanlıklarımızdan hizmet ve yatırımlar almaya devam ediyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığımız ve TOROSGAZ ile Belediye Başkanlarımızın talepleri ile ilgili görüşmeler gerçekleştirdik. Yapılan görüşmeler sonrası Burdur Belediyeler Birliği’ne sıkıştırmalı treyler ve çekici için 2 milyon TL hibe, Bucak ilçemize,  Sıfır Atık kapsamında 750 bin TL hibe, Üst yapı asfaltında kullanılmak üzere 2022 yılında 1 milyon TL hibe, Çukur ve Cami Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi için ön hazırlık çalışması, Çukur Mahallesindeki Fetö’ye ait yurdun Belediye’ye tahsisi, Ağlasun ilçemize üst yapı asfaltında kullanılmak üzere 2021 yılında 500 bin TL hibe, 2022 yılında 500 bin TL hibe, Altınyayla ilçesine Çöp Kamyonu için 750 bin TL hibe,  2022 yılı için 500 bin TL kredi, Gölhisar ilçemize,  100 adet çöp konteyneri desteği, 2022 yılı için 1 milyon TL hibe, Karamanlı ilçemize çevre düzenlemesinde kullanılmak üzere 2021 yılında 500 bin TL hibe,  2022 yılında 500 bin TL hibe, 2022 yılında Karamanlı-Tefenni-Çavdır ilçelerimize verilmek üzere Doğalgaz çalışmalarının başlaması, Kemer ilçemize, Bungalov evleri için 2022 yılında 400 bin TL hibe, Çavdır ilçemize belediye hizmetlerimizde kullanmak üzere 750 bin TL uzun vadeli kredi. Çevre düzenlemesi ve park çalışması için İller Bankasından

500 bin TL hibe, Sıfır Atık kapsamında 250 bin TL hibe, Çöp konteyneri alımı için 210 bin TL hibe, 2022 yılında Çavdır ilçemize ve Tefenni-Karamanlı- ilçelerimize verilmek üzere Doğalgaz çalışmalarının başlanması. Tefenni ilçemize yeni belediye hizmet binamızın yapımı için 3 milyon TL Uzun vadeli kredi, 3. Akaryakıt İstasyonumuz için 1 milyon 600 bin TL’lik teminat mektubu, 1 Adet Kazıcı Yükleyici için 500 bin TL hibe, üst yapı, asfalt yapımında kullanılmak üzere 500 bin TL hibe, 3. Etap TOKİ yapımı için ön hazırlık, 2022 yılında Tefenni-Karamanlı-Çavdır ilçelerimize verilmek üzere Doğalgaz çalışmalarının başlanması, Kızılkaya beldemize çöp kamyonu için 750 bin TL hibe, Sıfır atık kapsamında kullanılmak üzere 250 bin TL hibe,  Üst yapı asfaltında kullanılmak üzere 2022 yılında 450 bin TL hibe, Doğalgaz çalışmalarının yapılması için hazırlık çalışmaları, Yusufça beldemize, 2022 yılında 400 bin TL hibe, Çöp Kamyonu, Söğüt beldemize 2022 yılı için 400 bin TL hibe, 2021 yılı sıfır atık projesi için 250 bin TL hibe, bizlere bu destek ve yatırımların kazandırılmasında emeği geçen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Bey ve Bakan Yardımcımız Sayın Fatma Varank hanıma, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e, Torosgaz A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sayın Osman Erdemci’ye şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ederim.” açıklamasında bulundu.

HABER MERKEZİ