AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in “Cennet Annelerin ayakları altındadır”, “Kadınlar size Allah’ın (cc) emanetidir.” buyruğunu düstur edinen bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Milletvekili Yasin Uğur yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Onların, her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sağlaması ve hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alması bizleri mutlu etmektedir. Tarih boyunca kurduğumuz devletlerin harcını yoğuran, Kurtuluş Savaşı’nın görünmez kahramanları olan, Cumhuriyet döneminde ülkemizin kat ettiği mesafede çok önemli katkıları bulunan, istiklalimize ve istikbalimize yönelik tehditlere karşı en ön saflarda mücadele eden kadınlarımız, geleceğimizin inşasında önemli rol oynamaktadır. Bu sebeple kadınlarımız bir ana olarak, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı ahlak, edep ve terbiye dâhilinde yetiştirerek topluma faydalı birer birey olmaları yolunda gösterdikleri gayret ve fedakârlık her türlü takdirin üstündedir.
Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in “Cennet Annelerin ayakları altındadır”, “Kadınlar size Allah’ın (cc) emanetidir.” buyruğunu düstur edinen bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerimle Toplumun yapısını güçlendiren ve temel taşlarını oluşturan, şekillendiren, huzurlu, mutlu ve sağlıklı aile birliğinin en önemli unsuru olan tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

HABER MERKEZİ