AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz İstiklal Savaşımızı, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren Mehmet Akif Ersoy, bu toprakların ruhunu, milletin özünü yansıtan İstiklal Marşını kalemiyle değil; yüreğiyle yazmıştır” dedi

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Milli Şairimiz, Birinci Meclis Burdur Mebusu Mehmet Akif Ersoy’un ebediyete intikalinin 84’üncü Yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.
Milletvekili Uğur’un anma mesajı şöyle: “İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy, aziz milletimizin destan yazdığı istiklal mücadelemize tüm ruhuyla, benliğiyle katılmış, sözleriyle, şiirleriyle milletimizin hislerine tercüman olmuş, en zor gününde milletimize umut aşılamıştır. Milli Şairimiz Mehmet Akif, şehir şehir gezerek insanımızı istiklal savaşımıza katılmaya çağırmış; mücadeleci kişiliği, derin ilmi ve ahlakıyla, hitap ettiği Anadolu insanını derinden etkilemiştir. Büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz İstiklal Savaşımızı, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren Mehmet Akif Ersoy; Bu toprakların ruhunu, milletin özünü yansıtan İstiklal Marşını kalemiyle değil; yüreğiyle yazmıştır. Gazi Meclis’imizde tüm partilerin ortak imzası ile 2021 Yılı “İstiklal Marşı Yılı” olarak kabul edilmiştir. 1. Meclis Burdur Milletvekilimiz, Türk milletinin ebedî sesi olan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a Allah’tan rahmet diliyor, kendisini hürmet ve minnetle yâd ediyorum.”

HABER MERKEZİ