CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, “BionTech firması tarafından üretilen koronavirüs aşısı ülkemize gelmiş midir? Eğer gelmişse ne zaman ve kaç doz olarak gelmiştir? Söz konusu aşı kimlere ne zaman yapılmıştır?”

TBMM İdare Amiri, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, . Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya sunduğu önergede, ülkemize gelen BionTech aşısını işaret ederek, aşının kimlere vurulduğunu sordu.
Koronavirüs salgınında yaklaşık 10 ay gibi bir süreyi geride bırakan ülkemizde nihayet Çin’den getirilen aşıların öncelikle sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandığını belirten Milletvekili Göker, “14 günlük test sürecinin tamamlanmasının ardından ilk kez önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerine uygulanan CoronaVac aşıları tüm ülke tarafından yakından takip edilmektedir. Diğer taraftan, Alman menşeili BionTech firması tarafından üretilen koronavirüs aşısının 25 bin doz olarak ülkemize geldiği ve bazı kişilere uygulandığı yönündeki iddialar basınımız aracılığı ile kamuoyuna yansımıştır” açıklamasında bulundu. Söz konusu aşılarla ilgili yazılı soru önergesini TBMM Başkanlığına sunan Milletvekili Göker, Sağlık Bakanı Koca’ya önergesinde şu soruları yöneltti: “BionTech firması tarafından üretilen koronavirüs aşısı ülkemize gelmiş midir? Eğer gelmişse ne zaman ve kaç doz olarak gelmiştir? Söz konusu aşı kimlere ne zaman yapılmıştır?”

HABER MERKEZİ