CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker ve CHP’li 16 milletvekili, CHP hakkında yapılan itibar sarsıcı haberlere yönelik tepki göstererek, tekzip yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Gökee ve CHP’li 16 milletvekili, CHP hakkında yapılan itibar sarsıcı haberlere yönelik tepki göstererek, tekzip yayınladı.
Tekzipte CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP Giresun Milletvekili Necati Tığıl, CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ve CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın imzaları yer aldı.
CHP’li milletvekillerinin tekzip metninde şu ifadeler kullanıldı: “ Cumhuriyet Halk Partisinin ve Millet İttifakının son dönemde Aziz Milletimiz nezdindeki güçlü karşılığını hazmedemeyenler partimize yönelik yoğun bir saldırıya başlamış, alçak bir itibar suikastine girişmişlerdir. Bugün bir gazetede bizlerle ilgili yapılan mesnetsiz, uydurma haberde bunun bir parçasıdır.  Cumhuriyet Halk Partisini itibarsızlaştırma hevesinde olanların heveslerinin kursağında kalacağı açıktır. Cumhuriyet Halk partisinin onurlu bir üyesi olarak görev almak, aziz milletimize bu yolla hizmet etmek bizim için her şeyden önce şereflerin en yücesidir. Cumhuriyet Halk Partisinin ve Millet İttifakının iktidarı için Cumhuriyet Halk Partisindeki mücadelemizi her zamankinden daha çok azimle ve daha güçlü bir şekilde sürdürmekte kararlıyız. Bahse konu sözde gazetenin iftiralarla dolu mesnetsiz haberini kınıyor, tekzip ediyor, derhal öyle bir haberin aslının olmadığını yarınki sayısında açıklamasını bize oy veren milyonlarca seçmen adına talep ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi ile milletimiz arasındaki her geçen gün büyüyerek daha da güçlenen gönül bağını ve güven ilişkisini bu tür haberlerle zedelemek mümkün olmayacaktır.”

Hayal GİRİŞİM