CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bolu programı öncesi CHP Bolu İl Başkanlığını ziyaret eden Başdanışman ve CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Boğaziçi Üniversitesinde protesto yapan öğrencilere destek verdi. CHP’den üç milletvekilinin istifasını da değerlendiren Milletvekili Göker, “Parti içerisindeki fikir ayrılıkları elbette bizim Cumhuriyet Halk Partisi’nde gayet doğaldır, söylenebilir ve uygulanabilir fikirlerdir ama bu gemiyi terk etmeyi gerektirmez” dedi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı, TBMM İdare Amiri ve CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, siyasi gündemi değerlendirdi.

CHP BOLU İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

Milletvekili Göker, CHP Lideri Kemal Kılıçdaoğlu’nun Bolu ziyareti öncesinde başdanışman olarak gerçekleştirilecek programları belirlemek üzere, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ile birlikte CHP Bolu İl Başkanlığını ziyaret etti. Toplantıya, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP’li ilçe belediye başkanları, parti teşkilatı ve partililer katıldı.

ÜÇ MİLLETVEKİLİNİN İSTİFASI

Bolu Köroğlu Gazetesinin yaptığı habere göre, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker partisinin Bolu İl Başkanlığına ziyarette bulundu. Burada düzenlenen basın toplantısında konuşan Göker, üç milletvekilinin istifasını ahlaki bulmadığını ifade etti.

“FİKİR AYRILIKLARI GAYET DOĞALDIR”

“Bir oyumuz da olsa bu mücadelede birlikte yan yana devam etmemiz gerekiyordu” diyen Göker, “Parti içerisindeki fikir ayrılıkları elbette bizim Cumhuriyet Halk Partisi’nde gayet doğaldır, söylenebilir ve uygulanabilir fikirlerdir ama bu gemiyi terk etmeyi gerektirmez.” değerlendirmesinde bulundu.

“OY POTANSİYELMİZ YÜKSELDİ”

Son yapılan anketlerde CHP’nin oy potansiyelinin yükseldiğine dikkat çeken Göker,  “En son yapılan anketlerde yüzde 26,5, 27’lere kadar gelmiş bir oy potansiyeline sahibiz. Bu da belediyelerimizin öncülüğünde Cumhuriyet Halk Partisi’nin aslında halka ne denli dokunabildiğini, görev verildiği takdirde ne denli halk yanlısı politika izleyebileceğini, halkça paylaşım yapabileceğinin en güzel göstergesi olarak oranlara yansıyor” şeklinde konuştu.

“ORTAK MÜCADELE DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye’nin olabildiğince birbirine kutuplaştırılmaya devam edildiğini öne süren Göker, Cumhuriyet Halk Partisi bu kutuplaştırmanın bir parçası olmayacağını belirtti. Göker, “Birleşerek, bütünleşerek Cumhuriyet Halk Partisi’ni ilk seçimde iktidar yapacağımızdan, hep birlikte kimsenin kuşkusu olmasın. Gerçekten sahadaki veriler bu yönde. İnsanlar bu çıkışın bizde olduğunu görüyor. Ortak mücadele devam edeceğiz.” dedi.

“BOĞAZİÇİ ÖĞRENCİLERİNİN MÜCADELELERİNİ SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ VE YANINDAYIZ”

Burdur Milletvekili Mehmet Göker,  Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin sonuna kadar yanında olduklarını söyleyerek, “Oradaki polisleri emir kulu olarak görmek gerekiyor ama öğrencilere yönelik olarak söyledikleri -başınızı kaldırmayın- şeklindeki ifade; bize dayatılmak ya da bize giydirilmek istenen gömleğe bu bedene fazla gelir” dedi.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker,  Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan gelişmeleri sürekli takip ettiklerini belirterek, “Dün gece saat 3,30’a kadar İstanbul Milletvekillerimiz vatan karakolundaydı. Dolayısıyla gündemi yakından takip ediyoruz. Evet, oraya atanmış ve intihalle profesör olmuş bir kişi var. Ne yazık ki istifa etmesini bile korkarak gerçekleştiremiyor çünkü ülkemize dayatılan tek adam rejiminde yapılacak böyle bir istifanın ki atamada biliyorsunuz 9 aday vardı, söz konusu 9 adayda hata yapılması nedeniyle Cumhurbaşkanına bağlanacağı için istifa bile edemiyor” açıklamasında bulundu.

Derleyen:  Hayal GİRİŞİM-Kaynak: Bolu Köroğlu Gazetesi