Burdur Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği seçimli Olağan Genel Kurul toplantısı 5 Mayıs 2022 Perşembe günü 14.00 – 17.00 saatleri arasında Burdur Serenler Otel’de gerçekleştirildi.  Birliğe kayıtlı 25 odada 190 delegeden 175’i kongreye katılarak oy kullandı. Divan Başkanlığını 6. Bölge  Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri Birliği Başkanı  Ahmet Tural’ın yaptığı kongrede 1 oyun geçersiz sayıldı. Geçerli oyların 124’ünü Metin Sipahi, 50’sini ise Orhan Aksoy aldı. En yüksek oyu alan Metin Sipahi yeniden başkan seçildi.

“HEPİMİZ KAZANDIK”

Seçim sonrası kısa bir açıklama yapan Burdur Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi; “Değerli arkadaşlar her şey için teşekkür ederim. Bu seçim hepimizin seçimi, burada kazan yok. Hepimiz kazandık.  Burdur’a, Esnaf Odaları Birliğimize, Odalarımıza Hayırlı uğurlu olsun, her şey için teşekkür ederim” dedi.

AKSOY, OY VEREN, VERMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Kongreye Birlik Başkanlığına aday olarak katılan Burdur Bakkallar Odası Başkanı Orhan Aksoy, “Başkanımız bu saatten sonra Metin Sipahi’dir. Kazanan bizleriz, hepimiz kazandık. Oy veren, vermeyen herkese teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

AHMET TURAL TEPRİK ETTİ

6. Bölge  Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri Birliği Başkanı  Ahmet Tural,  sandıkların açılıp seçim sonuçlarının belirlenmesinin ardından Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlığına seçilen Metin Sipahi’yi tebrik etti.  Yeni dönemde yeni yönetime başarılar dileyen Başkan Tural, ‘Birlikten kuvvet doğar’ vurgusu yaptı.

İŞTE METİN SİPAHİ’NİN YENİ YÖNETİMİ

YÖNETİM KURULU ASİL: Metin Sipahi (başkan) Nevruz Gökçüoğlu, Yusuf Erdoğdu, Arif Mayda, Hüseyin Şenyu

YÖNETİM KURULU YEDEK: Mustafa Minas, Erol Gökbayrak, Yunus Demir, Mehmet Başaran, Yusuf Hasyavuz

DENETİM KURULU ASİL: Erhan Sönmez, Osman Erçiftçi, Mehmet Ali Seçer,

DENETİM KURULU YEDEK: Sezgin Sezgin, Mustafa Kutlu, Barış Kalaycı

DİSİPLİN KURULU ASİL: Cengiz Aşkın, Mehmet Çelik, İsmail Erçoban

DİSİPLİN KURULU YEDEK: Ruhi Özsipahi, Tamer Dalgülge, Mehmet Yılmaz

Halil İbrahim Kara