Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ile Hazerfen Kültür ve Sanat Topluluğu tarafından “Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Uygulamaları Makina Mühendisliği, Büro İşletmeciliği ve SMM Projeleri” adlı seminer düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda düzenlenen seminere Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası Burdur Şube Başkanı Görkem Demer ve Başkan Yardımcısı Özgür Özer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan seminer Hazerfen Kültür ve Sanat Topluluğu’nun faaliyetleri ve amaçlarını anlatan bilgilendirmeyle devam etti. Daha sonra TMMOB Makine Mühendisleri Odası Burdur Şube Başkan Yardımcısı Özgür Özer tarafından katılımcılara yenilenebilir enerji hakkında bilgiler verdi. Daha sonra öğrencilerden gelen sorular cevapladı.

Programa katılan TMMOB Makine Mühendisleri Odası Burdur Şube Başkanı Görkem Demer eğitim hayatından bahsetti. TMMOB Makine Mühendisleri Odası’nın kuruluşu ve tarihçesini anlatan Demer, oda faaliyetlerine değindi. Burdur’daki yapılaşmadan da bahseden Demer, deprem bölgesinde bulunan Burdur’un bina yapılaşmasının çok katlı olmadığını ve büyük şehirler gibi mimarlık projelerinin Burdur’da yapılamadığını belirtti. 

Seminer, Mühendis-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Gürsoy tarafından TMMOB Makine Mühendisleri Odası Burdur Şube Başkanı Görkem Demer ve Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gültekin Basmacı’da tarafından Şube Başkan Yardımcısı Özgür Özer’e plaket takdimiyle son buldu.

Haber Merkezi