Türkiye’de kişi başına düşen et tüketimi ekonomik yoksunluk sebebiyle dünya ortalamasının altında. LÖSEV kayıtlı kanser hastalarına düzenli ilettiği et desteği ile lösemili ve kanserli çocuk ve yetişkinlerin sofralarına ulaşmaya devam ediyor.  Kurban Bayramı’ndan bu yana on binlerce haneye et ve et ürünleri ulaştıran LÖSEV 81 ilde can, kan olan et yardımlarına devam ediyor.  

Sağlıklı beslenme zincirinin halkalarından birini oluşturan protein özellikle lösemi-kanser tedavilerinde hayati önem taşıyor. Araştırmalar kansere yönelik kemoterapi, radyoterapi ve ameliyatlara bağlı gelişen yan etkilere karşı dayanıklılık, zarar gören hücrelerin iyileşmesi, enfeksiyondan korunmak gibi iyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için proteinin önemini ortaya koyuyor.

ANTALYA’ DA Kİ AİLELERİMİZE DE ET VE KIYAFET YARDIMLARI İLETİLDİ

LÖSEV Et Desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Geçtiğimiz yıl LÖSEV e kayıtlı 26 bin 620 hasta ve ailesi, vakumlu ambalajlarda taze et olarak yâda LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden sağlıklı koşullarda kaliteli et –et ürünlerine ulaşma imkânı yakaladı. Kurban Bayramından bu yana ise çok kısa bir sürede 14 bin hastaya et yardımları ulaştırıldı. LÖSEV’in hedefi ise bu sayıyı 2021 Kurban Bayramı’na kadar 81 bine çıkarmak.  Batı Akdeniz Bölgesi’nde de et ve et ürünleri dağıtımları devam ediyor. Antalya da yaşayan ve LÖSEVe kayıtlı hastalara ve ailelerine et -et ürünleri ile kıyafet destekleri sunuldu. Hastalar ve aileleri LÖSEV’e bağış yapan hayırseverlere dualarla teşekkürlerini iletirken LÖSEV Genel Koordinatör Yardımcısı Füsun Emecan Özcan; Yıl boyunca yaptığımız bu yardımlarla Batı Akdeniz Bölge’de olduğu gibi tüm Türkiye’de kayıtlı kanser hastalarımıza düzenli destek oluyoruz.  Tedavisi bu kadar pahalı bir hastalıkla ve özellikle hayat şartlarının daha da zorlaştığı pandemi döneminde hastalarımızı ve ailelerini yalnız ve çaresiz bırakmıyoruz. Lütfen sizlerde çevrenizde ki çocuk yetişkin kanser hastalarını LÖSEV e yönlendirerek onlarında bu zorlu tedavi sürecinden LÖSEV in destekleri ile çıkmalarına ve hayata bağlanmalarına öncülük ediniz. Bizler LÖSEV olarak tüm kanser hastalarımıza ulaşana dek yardımlarımızı iletmeye devam edeceğiz” dedi.

LÖSEV’İN TÜM DESTEKLERİNDEN HEM ÇOCUK, HEM YETİŞKİN TÜM KANSER HASTALARI FAYDALANABİLİYOR

LÖSEV’e kayıtlı ailelerin yüzde 87’si asgari ücret ve altında gelire sahip ailelerden oluşuyor. Kanser hastası yetişkinlerde ekonomik yoksunluğun çok daha kritik seviyede olduğunu tespit eden yardımlarını tüm kanser hastalarına ulaştırmaya kararlı. Siz de kanser hastalığının maddi-manevi girdabındaysanız LÖSEV’e www.losev.org.tr adresinden ya da Batı Akdeniz Bölgesi’ne hizmet veren, Antalya irtibat bürosuna 0242 999 78 08 no lu telefondan ulaşarak maddi, manevi, sosyal desteklerinden faydalanabilirsiniz.

HABER MERKEZİ