4 Şubat Dünya Kanser Günü için açıklama yapan LÖSEV Burdur Temsilcisi Şerafettin Acar, “Kentimizde, vatandaşlarımızın duyarlılığı ile 14 bin TL’lik takvim sattım ama bizim plakamız 15, lösemili vatandaşlarımızın tedavileri için 15 bin TL’lik takvim satışını hedefledim” dedi

4 Şubat Dünya Kanser Günü için açıklama yapan LÖSEV Burdur Temsilcisi Şerafettin Acar, LÖSEV’in Burdur’da gerçekleştirdiği çalışmaları aktardı. LÖSEV’in Burdur’da 50 aileye kırmızı et dağıtımını tamamladığını aktaran Şerafettin Acar, “LÖSEV Burdur İl Temsilciliği olarak kentimizde 50 ailemize kırmızı et dağıtımımızı tamamladık. Yeni tanı konan hastalarımıza gıda desteği sağlamak amacıyla Migros kartlarımızı teslim ettik. Migros Kartını gösterdikleri zaman istedikleri zaman kırmızı et ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Lösemili olan çocuk ve yetişkinlerimize tedavilerini yaparak, maddi ve manevi desteğimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.
HEDEF, 15 BİN TL’LİK TAKVİM SATMAK
LÖSEV takvimi satarak lösemili hastaların tedavisine destek olduklarını dile getiren Şerafettin Acar, “Takvim satışlarımıza halkımız çok duyarlı ve satışlardan memnunuz.  Burdur’da 14 bin TL’lik takvim sattım ama bizim plakamız 15 ve ben 15 bin TL’lik takvim satma hedefine ulaşmak istiyorum. İlimizde LÖSEV’e 70-80 arasında kayıtlı hastamız var. Tedavisi süren ve iyileşen hastalarımız var. Amacımız LÖSEV’i tanıtmak ve vatandaşlarımızın LÖSEV’in desteklerinden faydalanmasını sağlamaktır” şeklinde konuştu.
KANSER KADERİMİZ DEĞİL!
LÖSEV’in lösemi ile mücadelede her zaman vatandaşlarımızın yanında olduğunu vurgulayan Şerafettin Acar, “Lösemi ve kanser tedavisi uzun ve zorlu bir süreç. Fakat gelişen teknolojilerle ve erken teşhisle kanseri yenmek mümkündür. Moral ve motivasyonu yüksek tutmak da kanserle savaşmada büyük rol oynuyor. Hastalar ve yakınları maddi zorlukların yanında psikolojik olarak da zorlanıyor. Bu zorlu yolculukta, kanserle savaşanların yanında olmak için LÖSEV her zaman hazır ve bu mücadelede Yalnız Değilsiniz! Diyor. Türkiye’nin her noktasından, tüm kanser hastaları tek bir telefonla, LÖSEV’e başvurarak hem danışmanlık hizmeti alabiliyor, hem de maddi ve manevi desteklerden kolayca yararlanabiliyorlar. LÖSEV “Kanser Kaderimiz Değil” sloganı ile 22 yıldır ülkemizden Kanseri silmek ve tedavisinde yüzde 100 başarı sağlamak için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Hayal GİRİŞİM