KURUM ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

KURUM ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

KURUMLARI TANIMAYA HIZ KESMEDEN DEVAM EDEN VALİ ÖKSÜZ'DEN, AFAD, JANDARMA VE ORMAN TEŞKİLATINA ZİYARET

Kurum ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Burdur Valisi Türker Öksüz, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği ziyaretlerde AFAD İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret ederek, kurumlar tarafından yürütülen hizmet ve çalışmalar hakkında kapsamlı brifing aldı.

Ziyaretlerine AFAD İl Müdürlüğü ile başlayan Vali Öksüz, ziyareti sırasında AFAD İl Müdürlüğü yeni hizmet binasını da gezerek incelemede bulundu.

Kurumun genel çalışmaları, personel durumu, teknik araç ve ekipman kapasitesi hakkında İl Müdürü Yasin Tokgöz'den bilgi alan Vali Öksüz, Afetler konusunda tatbikat ve eğitim çalışmalarına önem verilmesini istedi.

 

AFAD ziyareti sonrası İl Jandarma Komutanlığına geçen Vali Öksüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder ve hazır bulunan kısım amirlerinden Jandarma sorumluluk bölgesinde yürütülen önleyici güvenlik hizmetleri başta olmak üzere, trafik hizmetleri ve yaşanan asayiş olayları ile ilgili kapsamlı bilgiler aldı.

Vali Öksüz son ziyaretini, Orman İşletme Müdürlüğü'nü yaptı.

İlimiz orman varlığı ve kurum tarafından yürütülen hizmetlerle ilgili kapsamlı brifing alan Vali Öksüz, İlimiz genelinde yürütülen ağaçlandırma çalışmaları ve Orman yangınları ile mücadele başta olmak üzere, ORKÖY projeleri, gençleştirme ve bakım çalışmaları, gelir getirici türlerle ilgili dikim çalışmaları, personel ve yangınlara müdahale ekiplerinin genel durumu hakkında Orman İşletme Müdürü Sefa Karataş'tan kapsamlı bilgi aldı.

T.C. BURDUR VALİLİĞİ