YOK BÖYLE OPERASYON!

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kent merkezi başta olmak üzere Bucak, Yeşilova ve Gölhisar’da yapılan kumar operasyonu düzenlendi. Operasyonda kumar oynatan işletme ve ikamet sahiplerine ceza yağdırılırken, uyuşturucu madde de ele geçirildi

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Burdur merkez, Bucak, Yeşilova ve Gölhisar ilçelerinde kumar operasyonu düzenlendi. Burdur Valiliği tarafından operasyonla ilgili verilen bilgiye göre, polis ekipleri Burdur merkez, Bucak, Yeşilova ve Gölhisar ilçelerinde bulunan bazı işyerleri ve ikametlerde kumar oynandığını tespit etti. Polis ekipleri, Burdur merkez, Bucak, Yeşilova ve Gölhisar ilçelerindeki bazı işyerleri ve ikametlere kumar operasyonu düzenlendi.
Operasyonda, kumar oynadıkları tespit edilen 17 şahıs hakkında Kabahatler Kanunun ilgili maddesine muhalefetten idari yaptırım tutanağı tanzim edildi. Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan 9 şahıs hakkında adli işlem başlatılırken, kumar oynanırken sosyal mesafe kuralının ihlal edilmesinden dolayı 34 şahsa idari para cezası uygulandı.

CEZA YAĞDIRDILAR

Ayrıca, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile pandemi dönemi kapalı olması gereken umuma açık 2 işyeri hakkında, açık bulundurulması nedeni ile idari yaptırım tutanakları tanzim edildi. Masalarda kül tabakları ve sigara izmaritleri bulunduğu tespit edilen bir iş yeri hakkında da sigara içilmesine izin verdiğine dair idari yaptırım tutanağı tanzim edildi. 

OPERASYONDA UYUŞTURUCU BİLE YAKALANDI

Yapılan operasyonlarda, iskambil kâğıtları ile (1,06 gr) hint keneviri tohumu olduğu değerlendirilen madde ele geçirildi. Kumar oynandığı tespit edilen 2 ikametin (1 ay) mühürlenmesi ile kumar oynandığı tespit edilen işyerlerinin (PVSK 8. Md. gereğince) alınacak onay ile (1 Ay süre) faaliyetten men edilmesi ile ilgili işlemler başlatıldı.

FARKLI SUÇLARDAN ARANAN 30 ŞAHIS DA YAKALANDI

Ayrıca, il genelinde farklı suçlardan aranan 30 şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilirken, 25 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi, 5 şahıs ise işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

HABER MERKEZİ