Covid-19 tedbirleri kapsamında Cumartesi-Pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması yaklaşık 3,5 aydır ilimizde de titizlikle uygulanıyor. Cumhurbaşkanlığı’nın onayı ile İl Hıfzıssıhha Kurullarının aldığı karar doğrultusunda 6 Mart 2021 Cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlaması ilimizde de kaldırıldı. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmek koşulu ile halkın sokağa çıkmasına müsaade edildi. Bazı işletmelerde ise HES kodu uygulaması yapıldı.

CADDELERDE HAREKETLİLİK GÖRÜLMEDİ

Yaklaşık 3,5 ay sonra sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığı ilk Cumartesi günü halkın bir çoğunun evinde kalmayı tercih edildiği gözlemlendi. Kentin an işlek Gazi Caddesi’nde de insan hareketliliğinin az olması dikkatlerden kaçmadı.

BAZI ESNAF MEMUN OLDU

Burdur’un kadın esnaflarından Emine Çakır, “Allah’a şükür işlerimiz iyiydi. Daha da iyi olmasını Yüce Allah’tan diliyoruz” dedi.

BAZI ESNAF MEMNUN OLMADI

Burdur Köprübaşı Esnaflarından Aydın Belen; “Çokta memnun değiliz. Gördüğünüz gibi oturuyor. İş gelsin diye bekliyoruz” dedi.  Burdur Lokantacı esnaflarından Aytekin Dizman; “Sokaklar, ceddeler boş, insan yok. Biz kine satış yapacağız?” sözlerine yer verdi. 

Halil İbrahim Kara