Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Kentimizde bulunan böyle büyük ve çok yönlü park alanı, diğer park alanlarına da hem oyun gruplarındaki yenilik ve çeşitlilik, hem de fitness, yeme içme mekânları ve kuru havuz gibi hem büyüklerin hem de küçüklerin ihtiyaçlarını gözeten bir park olması nedeniyle örnek olacak nitelikte bir projedir” dedi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Demokrasi Meydanında (Şeker Meydanı) başlayan yenileme çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. Şehrin ihtiyacını karşılayacak nitelikli bir projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Ercengiz, “Demokrasi Parkı Düzenlemesi” Burdur Belediyesi tarafından Mayıs 2021 tarihinde başlatılan ve Eylül 2021’de tamamlanması planlanan bir projedir. Bütçesi 1 milyon 612 bin 758 TL + KDV’dir ve aynı zamanda tamamı belediyemiz bütçesinden karşılanmıştır” dedi.
4 BİN 797 METREKARELİK SOSYAL ALAN
Demokrasi Parkının yeni düzenlemesi ile 4 bin 797 metrekare alana havuz, oturma grupları, spor grupları ve yeme içme mekanlarının oluşturulduğunu ifade eden Başkan Ercengiz, “ Projemizin amacı; kentimiz Yeni Mahalle Eski Antalya Caddesinde yer alan Demokrasi Parkı’nı halkımızın ihtiyaç ve beklentileri ile kent estetiğini bir araya getirecek şekilde yeniden düzenlemektir. Mevcut toplam park alanımız 4797 m2 üzerine kurulmuştur. Bununla birlikte parkımız, proje öncesinde, oldukça büyük bir alan üzerinde konumlanmış olmasına rağmen, kullanışsız ve atıl vaziyette bulunmaktaydı. Projemiz ile birlikte parkımız hareketlenecek ve yapılması düşünülen hem peyzaj, havuz ve oturma bölümleri, hem de oyun parkurları, fitness aletleri, aynı zamanda yeme içme mekânları ile yepyeni ve halkın refahını gözeten bir görünüme kavuşacaktır. Mevcut durumda peyzaj çalışmalarının bir kısmı tamamlanmamış olsa da yapılması planlanan diğer tüm çalışmalar bitmiş ve park yepyeni bir görünüme kavuşmuş durumdadır” diye konuştu.
ÖRNEK VE NİTELİKLİ BİR PROJE
Proje ile her yaş grubundan vatandaşın yeni bir sosyal alana kavuştuğunu, her alanda tüm ihtiyaçları karşılaması sebebiyle nitelikli bir proje gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Ercengiz, “Projemizin tamamlanması ile birlikte yeni park düzenlemesi her yaş grubundan halkımızın sosyal ihtiyaçlarına cevap verirken, aynı zamanda park alanı içerisinde oluşturulacak 2 yeni yeme içme mekânı ile de parkımızın bölgede ekonomik olarak da hareketlilik sağlaması düşünülmektedir. Bununla birlikte modern aydınlatma ve Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzce yeni ve modern bir peyzaj uygulaması da gerçekleştirilecek ve parkımız göz dolduran bir görünüme kavuşacaktır. Kentimizde bulunan böyle büyük ve çok yönlü park alanı, diğer park alanlarına da hem oyun gruplarındaki yenilik ve çeşitlilik, hem de fitness, yeme içme mekânları ve kuru havuz gibi hem büyüklerin hem de küçüklerin ihtiyaçlarını gözeten bir park olması nedeniyle örnek olacak nitelikte bir projedir.  Ayrıca, proje ile geniş ve atıl durumda olan bir parkın modern dokunuşlarla canlandırılarak, halkımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, kentimizde estetik bir görünüm elde etmesi hedeflenmiştir. Aynı zamanda diğer belediyeler tarafından da uygulanabilir örnek uygulamalar projemizde mevcuttur” açıklamalarında bulundu.

HABER MERKEZİ