Gölhisar’da yasal üretim arazisinden kenevir kesmeye kalkan iki şüpheli, Jandarma’yı görünce ellerindeki çuvalla koşarak kaçmaya çalıştı. Şüphelileri yakalayan Gölhisar Jandarma, iki şüpheliyi gözaltına alırken, çuval içerisinde 11 kilo 765 gram kubar esrar ele geçirdi.

Burdur İl Jandarma Komutanlığı, kaçakçılık operasyonları ile göz doldurmaya devam ediyor. Burdur Valiliği tarafından verilen bilgiye göre, Gölhisar İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından icra edilen kenevir operasyonu başarılı bir şekilde tamamlandı.

KUBAR ESRAR ÜRETMEK İÇİN YASAL ARAZİDEN KENEVİR KESTİLER
Burdur Valiliği tarafından verilen bilgiye göre, Gölhisar İlçe Jandarma Komutanlığı kubar esrar üretmek amacıylaİ.Ö ve T.Ö isimli şüphelilerin, Gölhisar’da yasal ekim arazisinden kenevir kesecekleri bilgisini aldı. Titizlikle yürütülen çalışmada, şüpheliler takibe alındı.

JANDARMA’YI KARŞILARINDA GÖRÜNCE ELLERİNDEKİ ÇUVALLA KOŞARAK KAÇMAYA ÇALIŞTILAR
Yasal araziye giren İ.Ö ve T.Ö isimli şüpheliler, kenevir keserken, Jandarma’yı karşılarında buldu. Jandarmanın sürprizi ile ne yapacaklarını şaşıran iki şüpheli, ellerindeki çuval ile koşarak kaçmaya çalıştı. Jandarma ekiplerinin yakalamasıyla İ.Ö ve T.Ö isimli şüpheliler gözaltına alınırken, yasal araziden kestikleri 11 kilo 765 gram kubar esrar ele geçirildi.

SERBEST BIRAKILDILAR
Cumhuriyet savcısının kararıyla (İ.Ö.) ve (T.Ö.) isimli şahıslar hakkında gerekli adli işlemler yapılarak ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı.

Derleyen: Hayal GİRİŞİM