TKDK destekleriyle kurulan Kemer Toplu Sağım Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı

TKDK hibe destekleriyle kurulan Kemer Toplu Sağım Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız,  Kemer Belediye Başkanı İsmail Özay, AK Parti Kemer İlçe Teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.
Milletvekilleri Yasin Uğur ve Bayram Özçelik yaptıkları açıklamada, “Kemer İlçemizde, Tarım ve Orman Bakanlığımızın yüzde 50 hibe desteği ile Kemer Merkez Sulama Kooperatifi tarafından yaptırılan Toplu Süt Sağım Merkezinin açılışına katıldık. Tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştular.
Tesisin açılışı ile ilgili konuşan KÖY-KOOP ve Kemer Merkez Sulama Kooperatif Başkanı Osman Bütüner, “Tarım ve Orman Bakanlığı KKYDP programı kapsamında S.S. Merkez Sulama Kooperatifimizin Projesi ile yüzde 50 Bakanlık desteği ile 2×20 Toplu Süt Sağım Tesisinin açılışını Vali Yardımcımız Mehmet Yıldız, Milletvekillerimiz Sayın Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, İlçe Kaymakamımız Rabia Naçar, Belediye Başkanımız İsmail Özay, Tarım ve Orman İl Müdürümüz Mehmet Tuğrul, Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, TKDK İl Koordinatörümüz Mesut Yıldıran, AK Parti İl Başkan Vekilimiz Mustafa Özboyacı, ilçemiz daire amirleri ve yetiştiricilerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve emeği geçen herkese Kooperatif ortakları ve yönetim kurulu adına teşekkür eder, şükranlarımı sunarım” dedi.

 HABER MERKEZİ