AK Parti Milletvekilleri Özçelik ve Uğur: “AK Parti Hükümetimiz, Ticaret Bakanlığımızın, kadın kooperatifleri desteklemeleri devam ediyor” dedi

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından Burdur’da destek verilen kooperatiflerle ilgili açıklamada bulundular.  

3 KOOPERATİFE 236 BİN 527 TL DESTEKLEME

Ticaret Bakanlığının Kooperatiflerin desteklenmesi programı kapsamında destek verildiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Ticaret Bakanlığımızın KOOP-DES Programı ile kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısı olacak yatırım projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması, rekabet güçlerinin artırılması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılması hedeflenmiştir. KOOP-DES kapsamında, ilk uygulama olarak ortaklarının çoğunluğunu kadınların oluşturduğu ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatifler ve üst kuruluşları başvuru yaptılar. Bu kapsamda İlimizden S.S. Kemer Asarcık Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi hazırlamış olduğu projenin mal alım tutarına yüzde 75 oranında 109 bin 796,09 TL, S.S. Yusufçam Çalışkan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine mal alım tutarına yüzde 75 oranında 107 bin 6,32 TL ve S.S. Burdur Alyazmalı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine de mal alım tutarına yüzde 75 oranında 19 bin 725 TL tutarında hibe Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğümüzce onaylandı. Kadın girişimcilerimizi desteklemeye onların projelerinin yanında olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundular.

HABER MERKEZİ