Flaş Haber Yeni

İSTİSMARA UĞRAYAN 13 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN YAŞADIKLARI EMNİYETE BAŞVURMASIYLA SON BULDU

İSTİSMARA UĞRAYAN 13 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN YAŞADIKLARI EMNİYETE BAŞVURMASIYLA SON BULDU

İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde meydana gelen çocuğa yönelik cinsel istismar skandalı, 13 yaşındaki küçük kızın Emniyet ekiplerine güvenmesi ile ortaya çıktı.

Yaşadığı istismar olayının ardından büyük bir cesaret örneği göstererek emniyet ekiplerine başvuran küçük kız, olayın ortaya çıkmasını ve zanlıların yargılanmasını sağladı.

Kamu kurumları hızla harekete geçti.

Mahkeme, 13 sanığı 6 ila 23 yıl 5 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırdı. İki sanık ise beraat etti. Ancak yapılan bir itiraz sonucunda İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi kararı bozdu ve yeniden yargılama süreci başladı.

OLAY

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde gerçekleşen olayda 14 yıl önce henüz 13 yaşında olan bir kız çocuğu, 15 kişi tarafından cinsel istismara uğradı.

2010 yılında yaşanan olayda, 13 yaşında olan kız çocuğu iki yıl süresince aynı mahallede oturduğu ya da aynı okulda okuduğu kişiler tarafından görüntülerle tehdit edilerek cinsel ilişkiye zorlandı. Kız çocuğu, 2012 yılında Çocuk Büro Amirliği’ne giderek yaşadığı olayları tek tek anlatınca şikâyeti üzerine soruşturma başlatıldı.

Dava 10 yıl boyunca devam etti ve 2023 yılında sonuçlandı. Mahkeme, 13 sanığı 6 ila 23 yıl 5 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırdı. İki sanık ise beraat etti. Ancak yapılan bir itiraz sonucunda İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi kararı bozdu ve yeniden yargılama süreci başladı.

Haber Merkezi