Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Burdur A101 Marketler Zinciri arasında imzalanan protokol ile 8 kişinin şubelerde işe başladığı bildirildi.

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın yaptığı yazılı açıklamada, “Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Burdur A101 Marketler Zinciri arasında imzalanan protokol ile 8 kişi İşbaşı Eğitim Programı kapsamında şubelerde işe başladı. İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 8 kişi “Perakende Satış Elemanı” mesleğinde çalışacak” ifadelerini kullandı.
İŞKUR olarak, katılımcıya günlük 108,68 TL cep harçlığı, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primi ile genel sağlık sigortası prim giderleri ödenmekte olduğunu belirten İl Müdürü Yunus Emre Akalın, İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 3 kişi yüzde 40 engelli raporu olan vatandaşımız ile birlikte toplam 8 “Perakende Satış Elemanı” mesleğinde 14 Ocak’ta işe başladığını söyledi.
İŞKUR İl Müdürü Akalın, “Yapacağımız 8 kişilik istihdamla işsizlerin iş sahibi olması ve engelli vatandaşlarımızın da iş hayatına girişleri bizleri mutlu etmektedir. Yaptığımız piyasa araştırması ve işyeri ziyaretleri ile program ve projelerimiz tanıtılıp, istihdama olan katkımız devam edecektir” dedi.
HABER MERKEZİ