İŞKUR ve Duranlar Süt işbirliği ile Bucak Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni fabrikasında faaliyete başlayan Duranlar Süt Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile firmanın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak “YOĞURT VE AYRAN ÜRETİMİ” Mesleğinde İstihdam Garantili Meslekî Eğitim Kursu (MEK) 23.02.2022 tarihinde başladı.

İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre AKALIN yaptığı açıklamada “23 Şubat 2022 tarihinde açılan kursumuz 160 gün sürecek. Kursumuza kadınlarımızın yoğun ilgisi var. 39 u kadın,1 i engelli olmak üzere 40 kursiyerimiz Meslek Edindirme Kursuna başlamıştır. Firma kursiyerlerin en az %50’sini istihdam edecek. Kursiyerlerimize İŞKUR tarafından günlük 106,34 ₺. ücret ödenecek. Kursiyerlerimizin ayrıca İş Kazası, Meslek Hastalığı ve Genel Sağlık Sigortası prim ödemelerini de gerçekleştiriyoruz. Kursumuza katılım sağlayan tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Kurs açılışında konuşan firma sahibi Süleyman DURAN “Yeni açılan firmamızda kalifiyeli eleman bulmakta güçlük çekiyorduk. İŞKUR’un Meslek Edindirme Kursu Sayesinde yoğurt ve ayran üretimi mesleğini öğrenmiş kişileri istihdam etme şansımız olacak. İŞKUR’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Haber Merkezi