Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ‘1 Mart Muhasebeciler Günü’’  sebebiyle harekete geçerek Muhasebeci olmak isteyen iş arayan kişilerin iş hayatlarına girişlerini kolaylaştırmak amacıyla ilimizde Ön Muhasebeci ve Sosyal Medya Uzmanı mesleğinde personel arayan işverenler ile iş arayanları İŞKUR binasında buluşturdu.

Bu kapsamda ilk olarak iş arayanlara ‘’İş Kulübü Eğitimleri’’ verildi. Eğitime katılan kişiler ile daha sonra Tasarım Mobilya Sektöründe faaliyet gösterecek Jungle Orman Ürünleri yetkilileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirildi. Bu sayede işveren yetkilileri kısa süre içerisinde birçok iş arayan ile iş görüşmesi yaparak personel ihtiyacını karşılama imkânı buldu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın; “ Tüm Muhasebecilerin 1 Mart Muhasebeciler Gününü kutlarım. Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak iş arayan kişilerin çalışmak istedikleri meslekte iş hayatına atılmalarının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. 2021 yılında 7657 kişinin farklı mesleklerde işe yerleşmelerini sağladık. 1478 kişiyi Aktif İşgücü Programlarından faydalandırdık. Önümüzdeki dönemde bu sayıları çok daha yukarılara çıkarmayı planlıyoruz. Bugün faaliyetimize katılan işverenimize ve gençlerimize teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de işverenlerimiz ile iş arayan gençlerimizi buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

İş arayan ve işveren buluşmasına katılan Jungle Orman Ürünleri yetkilileri ise kısa zamanda birçok iş arayan ile görüşme yapma şansımız oldu. Bu etkinlik sayesinde ihtiyacımız olan personeli sağlayacağız. İŞKUR’a böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür ederiz. İfadelerini kullandılar. Haber Merkezi