Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler, Burdur’a gelecek Mobil İletişim Tırı hakkında bilgi vermek üzere Gazetemizi ziyaret etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler,  13-16 Nisan tarihlerinde Burdur Cumhuriyet Meydanında konuşlanacak Mobil İletişim Tırı hakkında bilgiler paylaşmak üzere Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Hasan Ali Daldal’ı ziyaret etti.

MOBİL İLETİŞİM TIRINDA “SİHİRLİ AYNA DENEYİM”, “HAREKETE DUYARLI EKRAN”, “YEŞİL PERDE DENEYİMİ” VE “3 BOYUTLU SANAL KUTU” GİBİ ALANLAR BULUNUYOR

Antalya Bölge Müdürü Esen Diler, Burdurluların Mobil İletişim Tırından büyük keyif alacaklarını, Mobil İletişim Tırında, “sihirli ayna deneyim”, “harekete duyarlı ekran”, “Yeşil perde deneyimi” ve “3 boyutlu sanal kutu” gibi alanların bulunduğunu dile getirdi.  Mobil İletişim Tırındaki alanlarla ilgili detaylı bilgi veren Bölge Müdürü Diler, “Yeşil perde deneyimi ileri teknoloji veri işleme olanaklarıyla özel materyal önünde fotoğrafı çekilen ziyaretçiyi daha önce belirlenmiş bir ortamdaymış gibi gösteriyor. Oluşturulan görselin çıktısı ziyaretçiye hemen elden teslim edilebilirken e-posta olarak da gönderilebiliyor. Bu alanda ayrıca ziyaretçilere yapılan uçuş deneyiminden elde ettiği başarıyı gösteren bir dijital sertifika oluşturuluyor.

3 boyutlu sanal kutu deneyim alanı ise izleyicilere herhangi bir yapıya bağlantısı bulunmadan havada asılı görünüm sağlarken ileri teknolojiyle havada holografi oluşturularak, gerçeküstü izlenim sunuyor. Bu alanda ayrıca altıncı nesil ultra deniz sondaj gemisi Fatih Sondaj Gemisi’nin hologram gösterisi yapılıyor. Özel olarak üretilen harekete duyarlı ekranla da ileri teknoloji hareket algılama sistemleriyle yanından geçen veya karşısında duran ziyaretçinin hareketlerini animasyon olarak yansıtıyor. Bu alanda ziyaretçilere Türkiye’nin milli gururu insansız hava aracı (İHA) ile uçuş deneyimi imkanı sağlanıyor. Burdurlu vatandaşlarımızın Mobil İletişim Tırımızdan büyük keyif alacağına inanıyorum.  Vatandaşlarımızın koronavirüs tedbirleri çerçevesinde 13-16 Nisan tarihleri arasında Mobil İletişim Tırına ziyaretlerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.  Diler, ziyarette İletişim Başkanlığı yayınlarından oluşan kitap setini de hediye etti. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Hasan Ali Daldal, nazik ziyaretlerinden dolayı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler’e şükranlarını sundu.

Hayal GİRİŞİM