İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ve beraberindeki heyet, Bucak ilçesinde ziyaretlerde bulunarak, Kızılseki Köyü içme suyu hattı yenileme çalışmasını yerinde inceledi

İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, Bucak İl Genel Meclisi Üyesi Hatice Dalgar,İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Ertuğrul Arıcan ve Bucak İlçe Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birlik Müdürü Cemal Acar, Bucak ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

AK PARTİ BUCAK İLÇE BAŞKANI MUSTAFA OĞUZ VE BUCAK İLÇE ÖZEL İDARESİ VE KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİNE ZİYARET
Bucak programı kapsamında ilk olarak AK Parti Bucak İlçe Başkanı Mustafa Oğuz, makamında ziyaret edildi.Akabinde iseBucak İlçe Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliğine ziyarette bulunuldu.

KIZILSEKİ KÖYÜ,  İÇME SUYU ŞEBEKE HATTI ÇALIŞMASI
İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ve beraberindeki heyet ziyaret programlarının ardından Bucak ilçesine bağlı Kızılseki Köyü Sarıotlu Mahallesinde yapımı tamamlanan 7 bin 500 metrelik içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmasını yerinde incelediler.  Teşekkürlerini sunan Kızılseki Köyü Muhtarı Abdurrahman Savaş, “Kızılseki Köyü Muhtarı olarak, sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu hizmet, vatandaşımızın daha sağlıklı su kullanması için yapılmıştır. Maliyeti elbette yüksek, devletimize bize bu imkanları sağladığı için teşekkür ediyorum” dedi.

7 BİN 500 METRE İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ
Burdur İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinde 7 bin 500 metrelik içme suyu hattının yenilendiğini kaydeden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, “Bugün Bucak ilçemizin çok güzel bir köyü olan Kızılseki Köyünde içme suyu çalışmalarını yerinde inceledik ve yaklaşık olarak 7 bin 500 metre dolayında içme suyu hattımızı yenilemiş bulunmaktayız. Eski olan borularımız çok fazla arıza yapıyordu, onları değiştirdik, yeniledik.  Bu güzel çalışmaları Sayın Valimizin başkanlığında Meclis Başkanımızın idaresinde Meclis Üyelerimizin de birlikte kararları ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu yapılan hizmetin şehirlerde ne varsa köylerde de aynısı olması amacıyla yapılmaktadır ve bu yapılan çalışmalardan dolayı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürümüz Ertuğrul Beye ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Yapılan yatırımda köyümüze ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.  

“TEK BİR EV, TEK BİR HANE DE OLSA, HİZMET GÖTÜRECEĞİZ”
İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, “Bugün Kızılseki Köyümüzdeyiz. Burada muhtarlarımızla birlikteyiz. Kızılseki Köyümüzde muhtarımızın da belirttiği gibi 7,5 kilometre içme suyu şebeke hattı yenileme çalışması yaptık. Ortalama maliyeti 800 bin TL ve civarındadır. Çalışmalarımız Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çalışmalarımız sürüyor, sürmeye de devam edecek. İbrahim Aksu amcamızın evine de yaklaşık bin metrelik bir hat çektik. Tek başına dahi olsa, tek haneye dahi olsa köylerimize hizmet noktasında Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yaşanabilir köyler yapmak için çalışmalarımız sürüyor”  şeklinde konuştu.

Hayal GİRİŞİM