Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın mesleki eğitim alan 1783 kişiden 1275 kişinin işe yerleştirildiğini açıkladı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) Toplantısı, Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş Başkanlığında yapıldı. Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde yapılan toplantının açılışında konuşan Vali Arslantaş, “Yapacağımız toplantının Burdur’un işverenine ve iş arayanına hayırlı olmasını diledi. Toplantının devamında ise gündemde yer alan İİMEK 2020 Yılı Faaliyet Raporu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın tarafından kurula sunuldu. Yapılan sunumda 2020 yılında yapılan toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda 325 adet İşbaşı eğitim, 9 adet TYP, 7 adet işgücü yetiştirme kursu olmak üzere toplam 341 kurs/eğitim-program faaliyeti gerçekleştirildiği belirtildi.

Toplam 1.783 kişinin katıldığı eğitimler sonucunda 1.275 kişinin işe yerleştirildiği ifade edildi.  Toplantının devamında ise gündem maddesinde yer alan İİMEK 2020 yılı Denetim Kurulu Raporlarının değerlendirilmesi yapıldı.   İŞKUR tarafından uygulanan kurs, program ve projelerde Denetim Kurulu tarafından 2020 yılı Aralık ayı sonu itibariyle kurs ve program ve projelere yönelik 254 kurs ve programlarda denetim faaliyeti gerçekleştirildiği paylaşıldı. Yapılan denetimlerde programlarda görülen eksikler için kurs ve program uygulanan işyerleri uyarılarak eksikliklerin giderilmesinin sağlandığı belirtildi.  Toplantının son bölümünde ise Kurul tarafından 2021 Yılı İŞKUR Meslek Edindirme Kursları Yıllık Eğitim Planının değerlendirilmesi yapılarak işgücü eğitim planı görüşülerek onaylandı.   Toplantı görüş ve önerilerin sunulmasıyla sona erdi.  Vali Arslantaş başkanlığında yapılan toplantıya, Burdur Belediye Başkanı Yardımcısı Hasan Duygulu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Asım Ertilav, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Burdur Yatırım Destek Ofisi Koordinatör V. Mustafa Yüce, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mehmet Yörük, Ticaret İl Müdürü Aylin Sadice Çağlar, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Muhasebe ve Finans Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Osman Tuğay, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik,  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Metin Sipahi, TİSK Temsilcisi Yıldıray Özbay, TÜRK-İŞ Temsilcisi Mustafa Onay, Hak-İş Temsilcisi Ercan Karaca ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Temsilcisi Selçuk Örnek katıldı.

HABER MERKEZİ