900 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU İHALESİ TAMAMLANDI

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur Merkezde yapımı gerçekleşen olan Kredi Yurtlar Kurumu yurt yapımı ile ilgili açıklamada bulundular.

“900 KİŞİLİK YURT İNŞAATI İHALESİ TAMAMLANDI”

Burdur Merkezde yapımı gerçekleşecek olan 900 kişilik KYK Yurdunun ihalesinin yeniden yapıldığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Burdur merkezde yapımı gerçekleşecek olan 900 öğrenci kapasiteli KYK Yurdu inşaatının Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından daha önce ihalesi gerçekleştirilmişti ancak ihaleyi alan firmanın ihale feshini nedeniyle tekrardan Bakanlığımız ihaleyi gerçekleştirdi. İhale itiraz süreci beklenmekte olup, sürecin tamamlanması ile birlikte bakanlığımız ihaleyi kazanan firmaya yer teslimi yaparak, inşaat sürecine geçilecektir” şeklinde açıklamada bulundular.

“BURDUR’DA 4517 ÖĞRENCİMİZE YENİ YURT İMKANI SAĞLADIK”

AK Parti Hükümetleri döneminde Burdur’da öğrencilerin barınması için yeni yurtların yapıldığı belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “AK Parti Hükümetlerimiz her alanda Burdur’da yatırım yapmaya devam etmektedir. Burdur merkez, Bucak ve Gölhisar ilçelerimizdeki 6095 yurt kapasitesinin 4517’si AK Parti Hükümetlerimiz döneminde kazandırılmıştır. Bu İstiklal Kampüsünde yurtlardan 1.000 öğrencilik olan yurdumuzun yapımı tamamlanmak üzere etmekte olup, Nisan ayında Bakanlığımıza teslimi gerçekleştirilmesi planlamaktadır. 1078 kişilik yurtta yap işlet devre modeli ile yapılmış Bakanlığımızca işletmeciliği yapılmaktadır. Gölhisar’ımızda 500 öğrencilik yurdumuzu yapmıştık. Yine Bucak ilçemizde 500 öğrencilik yurdumuz yapılmıştı. Bucakta 2’inci olarak 500 öğrencilik KYK yapımı gerçekleştirilen yurdun ihale feshi yapılmış olup, Bakanlığımız tarafından tekrar ihale süreci başlamıştır. Burdur’umuzda laf değil icraat üretmeye, sorunlarımızı çözmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” açıklamasında bulundular.

HABER MERKEZİ