Burdur Mevlana Caminde Cemaate Yeni Çorap ve Maske Veriliyor

İlklerin adresi Burdur’da bir ilkin daha altında imza atıldı.   Burdur Merkez Mehmet Akif Ersoy Mahallesi NATO Yolu üzerinde hayırsever iş adamı Ahmet İldeş’in girişimleri ile inşa edilerek ibadete devam edilen Mevlana Camii’nde bir ilk daha yaşanıyor.  Caminin ibadete açıldığından bu yana cemaatine temiz çorap temin edebilmek adına ‘Askıda çorap’ uygulamasını başlatan Mevlana Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Kurucu Başkanı Ahmet İldeş, Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele tedbirlerine ek ilave olarak  ‘Askıda maske’ uygulamasını başlatmış.  Camiye gelen cemaat temiz maskesini askıdan,  tek kullanımlık seccadesini de raftan alıyor.  Ellerine de dezenfektan sıkarak ibadetini hijyen bir ortamda tamamlıyor.

CAMİ DERNEĞİNİN YAPTIKLARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Tüm masrafların Mevlana Camii Derneği tarafından karşılandığını belirten Kurucu Dernek Başkanı Ahmet İldeş; “Bu camiyi kuzenim Ahmet Nalçacı ile birlikte temelinden çatısına kadar birlikte hayırseverlerin desteği ile yaptık. Eksik hiçbir şey bırakmadık. Bu yılda Kurban Bayramı’ndan önce Camimiz Türkiye Diyanet Vakfı’na devir edildiği için müracaat etmek suretiyle dilekçemizi verdik. Mantolama yapmak istiyoruz dedik. Sayın il Müftümüz sağ olsun yapabilirsiniz dedi. Biz de yardımcı olalım dediler.  Diyanet Vakfından hiçbir ihtiyaç hissetmeden bunu kendi imkanlarımızla hayırseverlerin destekleriyle yaptık ve bitirdik. Mantolanması da bitti. Isı kaybını önlemek için kış öncesi tüm çalışmaları tamamladık.  Cami derneği olarak camimizin ne ihtiyaçları varsa temin ediyoruz.  Önceki yıllarda başlattığımız ‘Askıda çorap’ uygulamasına ilave olarak ‘ Askıda maske’ uygulamasını da başlattık. Buraya gelen her bir cemaat çorabını ve maskesini askıdan alabilir.  Şayet askıda kalmamış ise cami hocasından istediği kadar temin edebilir” dedi.

MÜFTÜ TÜRKMEN TEBRİK ETTİ

‘Askıda çorap’, ‘ Askıda maske’ uygulamasından haberdar olan Burdur İl Müftüsü Enver Türkmen, “Güzel bir uygulama. Cami Derneği Kurucu Başkanı Ahmet İldeş ve yeni dernek yönetimi ile hayırsever cami cemaatini tebrik ediyorum. Allah yaptıklarını hayırları kabul etsin inşallah. Camimizi mantolama yaptıkları gibi güzel bir uygulamanın altına imza atmışlar. Özellikle askıda maske uygulamasının diğer camilerimize de örnek olmasını diliyorum” diyerek düşünce ve görüşlerini paylaştı.

Halil İbrahim Kara