Burdur tarihindeki en yüksek uyuşturucu miktarı ele geçirildi

Narkotik Köpeği Sarik, otobüsle seyahat eden İran uyruklu bir şahsa ait kolide 1 kilo 165 gram kristal meth ele geçirdi.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Ekipleri, kentte uyuşturucu operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor. Burdur Valiliği tarafından edinilen bilgiye göre, 4 Kasım tarihinde bir yolcu otobüsünde düzenlenen operasyonda, kristal meth olarak bilinen,metamfetamin ele geçirildi.

500 BİN TL DEĞERİNDE 1 KİLO 165 GRAM OLARAK ELE GEÇİRİLDİ
Aktarılan bilgiye göre, Narkotik ekipleri, il merkezinde durdurulan bir yolcu otobüsünde arama yapıldı. Narkotik Köpeği Sarik’in de katıldığı aramada, hassas burnu bir koliye odaklandı. Sarik’in tepki gösterdiği kolide yapılan aramada, 1 kilo 165 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.

BURDUR TARİHİNDE ELE GEÇİRİLEN EN YÜKSEK UYUŞTURUCU MİKTARI
Burdur tarihinde ele geçirilen en yüksek miktar olan 1 kilo 165 gram metamfetamin maddesinin (kristal meth) piyasadaki değerinin 500 bin TL olduğu belirtildi.

İRAN UYRUKLU YOLCU TUTUKLANDI
Ele geçirilen uyuşturucu dolu kolinin, otobüs içindeki İran Uyruklu F.S’ye ait olduğu tespit edildi. Yolcu otobüsü içinde gözaltına alınan şüpheli F.S, “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçu kapsamında sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

HABER MERKEZİ