Hayırsever İş insanı Orhan Çiçek’in babası adına yaptırdığı Düğün Salonu açılışı sonrası Ünlü Sanatçı Ferdi Tayfur ve Nejla Nazır’ın kızı Tuğçe Tayfur ile Kültür Bakanlığı Sanatçısı Nurcan Altınok birer konser verdiler

Burdurlu iş insanı Orhan Çiçek, doğup büyüdüğü memleketi Burdur Kemer Pınarbaşı Köyü’nde babası Halil İbrahim Çiçek adına yaptırdığı çok amaçlı düğün salonunun açılışı yapıldı. 12 Ağustos 2021 Perşembe günü saat: 16.00’da başlayan açılış programı 19.00’a kadar yemek ikramı ile devam etti. Toplam 500 metrekare kapalı alanı bulunan ve yaklaşık 800 bin liraya mal olan 1000 kişilik Halil İbrahim Çiçek Düğün Salonu açılışına Burdur Valisi Ali Arslantaş, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik,  Yasin Uğur, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Jandarma Alay Komutanı Hakan Başaklıgil, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, siyasi parti, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri ile çok sayıda köy halkı katıldılar. 

HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİNDE BULUNDULAR

Açılışa katılan Burdur Valisi Ali Arslantaş ve beraberindeki protokol üyeleri halen hayatta olan Babası Halil İbrahim Çiçek adına çok amaçlı düğün salonu yaptıran Orhan Çiçek’e köyüne yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ettiler. Hayırlı olması dileklerinde bulundular.

SANATÇILAR KONSER VERDİ

İkramlar sonrası sahneye Ünlü Sanatçı Ferdi Tayfur – Nejla Nazır’ın kızı Tuğçe Tayfur ile Kültür Bakanlığı Sanatçısı Nurcan Altınok birer konser verdiler. Gece 23.30’a kadar süren konser sonrası babası Ferdi Tayfur’un eserlerini seslendiren Tuğçe Tayfur, katılımcılara unutamayacakları bir gece gece yaşattı.  Orhan Çiçek eşi Saniye Çiçek ile birlikte konser sonrası günün hatırası olarak alaca dokuması takdiminde bulundu.  Çiçek takdimi sonrası kısa bir konuşmada bulunan İş İnsanı Orhan Çiçek, “Ben doğup büyüdüğüm bu köyde Ferdi Tayfur’un şarkılarını hep sokaklarda kasetlerde dinlerken bugün Ferdi Tayfur’un kızını buraya getirip kendinden dinlemek bizim için bir şerefti, onurdu. Çok teşekkür ediyorum. İnsan hayatında bazı şeyler çok önemlidir. Gerçekten ben bunu çok arzuluyordum. Bugün gerçekleşti. Ben hem şahsım, hem şirketim adına şirketimde çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Yani insan doğup büyüdüğü köyde çok özlem çektiği Sanatçıların kızını burada getirmek çok şeref olur. Çok teşekkür ederim ekibinize. Şeref verdiniz, onur verdiniz. Buradan Ferdi  babaya da selamlar, saygılar iletmenizi istiyorum. Gerçekten bizim gençliğimiz onların türküleri ile geçti. Hep kendimizi onlarda bulduk. Bugün bizim için unutamayacağımız bir anı oldu” dedi.

“OLMAYAYDI DERDİ, SÖYLER MİYDİ FERDİ”

Orhan Çiçek’in konuşması tamamlamasının ardından son sözü söyleyen Tuğçe Tayfur, “Ne demişler! olmayaydı derdi. Söyler miydi Ferdi” sözünü kaydetti.

Halil İbrahim KARA