Ülkemizin geleceği binlerce genç yeteneği kamu ve özel sektör temsilcileri ile buluşturan “Güney Kariyer Fuarı” (GÜNKAF) Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda kapılarını açtı.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda Isparta, Burdur, Antalya, Afyonkarahisar, Karaman ve Konya illerinden 16 üniversitenin paydaşlığında hazırlanan ve Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen fuara, 250’yi aşkın kamu ve özel sektör kurumu ile 40 bine yakın öğrenci katıldı.

SDÜ Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen açılış töreninde ilk olarak SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı konuştu. Isparta’nın ve bölgenin en büyük fuarları arasında yer alan Güney Kariyer Fuarı’na ev sahipliği yapmaktan ve binlerce genç yeteneği sektörle buluşturmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Prof. Dr. Çarıkçı, “16 üniversitenin paydaşlığında hazırlanan GÜNKAF, çok büyük bir kariyer fuarı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi başta olmak üzere GÜNKAF’ın düzenlenmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Gençlerin özel ve kamu alanında hizmet veren kuruluşlarla buluşarak kariyerlerine yön verecekleri GÜNKAF’ın çok önemli ve nadir organizasyonlardan biri olduğunu belirten Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ise hem öğrenciler hem de firmalar için büyük önem arz eden bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Vali Seymenoğlu konuşmasında şunları söyledi: “16 üniversitenin katıldığı, sektörde çalışmak istediğiniz önde gelen firmalar sizinle. Hayallerinize ulaşabileceğiniz, iş fırsatlarını yakalayabileceğiniz bu iki günü iyi değerlendirin.”

Açılış konuşmalarının ardından Güney Kariyer Fuarı alanında yer alan stantlar ziyaret edildi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Lavanta Tepesi Otel’in de standının bulunduğu fuara MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ömer Tekşen ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Veysel Dal ile öğrenciler katıldı.

Rektör Korkmaz ve MAKÜ yönetimi hem Lavanta Tepesi Otel’in standını, hem de Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin standını gezerek öğrencilerle sohbet etti.