Burdurlu Güneydoğu Gazisi Bülent Yıldırım, ‘19 Eylül Gaziler Günü’ münasebeti ile Gazetemiz Muhabirine özel röportaj verdi.  1996 yılında Tendürek Dağı’nda görev dönüşü gece karanlığından faydalanarak hain terör örgütü PKK tarafından kurulan pusu sonrası sağ kalçasından ve ayağından 6 kurşun alarak gazi olduğunu belirten Güneydoğu Gazisi Bülent Yıldırım; “Yeniden imkân verilmesi halinde askere gider o hainlerin köküne kazımak isterdim” dedi.

“ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI İLE TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM” DEDİ

Röportajına Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından 19 Eylül 1921 günü mareşallık rütbesi ve gazilik unvanının verilmesi nedeniyle bu günün gaziler günü olarak kutlandığını hatırlatarak başlayan Burdurlu Güneydoğu Gazisi Bülent Yıldırım; “Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.  Hayatını kaybeden gazilerimize de rahmetle yad ediyor, hayatta olan tüm gazilerimize  sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

3 AYLIKKEN  ANNESİNİ KAYBETTİ, 7 YAŞINDA YETİŞTİRME YURDU’NA VERİLDİ

Burdurlu Güneydoğu Gazimiz Bülent Yıldırım 1975 Yeşilova Çuvallı Köyü’nde doğdu. Henüz 3 aylıkken Annesi Kübra Yıldırım’ı kaybetti. Okul çağına geldiğinde Babası Ziya Yıldırım tarafından 7 yaşında (1983) Burdur Eskiyere Köyü Yetiştirme Yurdu’na verildi. Babası Ziya Yıldırım’ı da 2011 yılında kaybeden Gazi Bülent Yıldırım, İlkokulu Askeriye Köyü Yetiştirme Yurdu’nun hemen yanındaki okulda tamamladı. O tarihte Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) bünyesinde yeni yapılanma üzerine meslek yurtları ve okul yurtlarının bir birinden ayrılması üzerine eğitimine devam etmek üzere SHÇEK tarafından Aydın Yetiştirme Yurdu’na gönderildi. Burada ortaokulu tamamladı. Ancak Liseyi 2’nci sınıfta terk etti.  Okulu terk ettiği ve yaş sınırını aştığı için yurttan çıkarıldı. Aydın Yetiştirme Yurdu’ndan 20 yaşında ayrıldıktan sonra memleketi Burdur’a dönerek iş hayatına atılan Gazi Bülent Yıldırım Yeşilova Çuvallı Köyü’nde açılan mermer ocağında işçi olarak 5 ay çalıştı asker harçlığını çıkardı.

HAİN PUSUDA 6 KURŞUN İSABET EDEREK GAZİ OLDU

1996 yılında Bilecik Jandarma Er Eğitim Alayı’na teslim oldu. Burada 3 aylık acemi eğitimi aldıktan sonra Van’daki usta Birliği’ne gönderildi. Önce Van Bahçesaray, sonra Van Erciş’e gittiğini söyleyen Burdurlu Gazi Bülent Yıldırım, “Tendürek Dağı Bölgesinde silah arkadaşlarımla beraber Haziran ayının 11’inde gece 21.00 sularından gece karanlığından faydalanan hain terör örgütü tarafından pusuya düşürüldük. Bu pusuda beraber görev yaptığımız silah arkadaşlarımdan 9 şehit verdik. Benimle birlikte 4 yaralımız vardı. Ben sağ kalçamdan 3, sağ ayağından 3 olmak üzere 6 kurşun almışım. En ağır yaralı olarak beni Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne(GATA) sevk etmişler. Burada 2 yılı yatakta 2 yılı evcil olmak üzere toplam 4 yıl tedavi gördüm. Fakat 6 kurşun aldığım sağ ayağım sakat kaldı.  2 ayağımda da sakat kalsa fark etmez yeniden imkân verilmesi halinde askere gider o hainlerin köküne kazımak isterdim” dedi.

GENÇLERE ‘ASKERLİK MESLEĞİNİ SEÇİN’ TAVSİYESİ

Gazetemiz Muhabiri Halil İbrahim Kara’nın ‘ Gençlere ne gibi tavsiyeniz olacak?’ sorusu üzerine “Geleceğimizin teminatı gençlerimizden  uzman çavuş, astsubay, subay fark etmez askerlik mesleğini seçerek vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, bayrağımıza sahip çıkıp  savunmaya devam etmelerini tavsiye ediyorum” yanıtını verdi.

“ALLAH DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE ZEVAL VERMESİN”

Gazi olduktan sonra devlet tarafından bir kamuya işe yerleştirildiği, şu an Burdur Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nde memur olarak çalıştığını sözlerine ekleyen Burdurlu Gazi Bülent Yıldırım; “Allah bin kere Razı olsun. Allah devletimize milletimize zeval vermesin” dedi.

Halil İbrahim Kara