Genç İHH Gönüllüleri Tarafından Burdur Gölü Kıyısında çevre temizliği yapıldı.

Burdur İHH İnsani Yardım Derneği’nden edinilen bilgiye göre, Burdur İHH İnsani Yardım Derneği tarafından farkındalık etkinlikleri düzenlendi. Farkındalık programı kapsamında Burdur’da eğitim gören ortaokul ve liseli Genç İHH gönüllüleri, Burdur Gölü kenarında temizlik çalışması yaptı. Programın amacı,  Burdur Gölü’ndeki kuraklığa ve çevre kirliliğine karşı sosyal farkındalık bilinci oluşturup gelecek nesilleri bilinçlendirmek olarak bildirildi.

BURDUR GÖLÜNDE SU ANALİZİ

Burdur Genç İHH başkanı Yusuf Salih Göçer öncülüğünde yapılan etkinlikte, Göl suyunun son durumunun tespit edilip gerekli önemlerin alınabilmesi amacıyla su numunesi alındı. Alınan su numunesinin su analizinin yapılması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.  Yapılması planlanan bu çalışma ile suyun kirlilik düzeyinin ortaya çıkartılmasının hedeflendiği bildirildi.

GÖL KIYISINDA TEMİZLİK

Burdur İHH İnsani Yardım Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Son yıllardaki kuraklık, bilinçsiz kullanım gibi farklı sebeplerle çekilme süreci hızlanan gölümüzün korunması adına da bir adım atmak isteyen gençler Göl kıyısında çevre temizliği yaptılar. Özellikle ziyaret için gelenlerin çevreye bıraktıkları çöplerle göl kıyısını kirli bıraktıklarını gören Burdur Genç İHH ekibi göl kıyısında çevre temizliği yaparak büyüklerine örnek bir davranış sergilediler.” Bilgisi verildi.  

Haber Merkezi