Fenerbahçe Spor Kulübünün transfer görüşmelerine başlandığını duyurduğu yıldız futbolcu Mesut Özil, önceki gün İstanbul’a  geldi. Londra’dan kalkan özel uçakla İstanbul’a hareket eden Mesut Özil ve ailesi, Atatürk Havalimanı Özel Havacılık Terminali’ne indi. Özil’i  Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kemal Danabaş ve Selahattin Baki ile Sportif Direktörümüz Emre Belözoğlu karşıladı.
 MESUT ÖZİL: “BİR RÜYA BENİM İÇİN DE GERÇEKLEŞİYOR”
 Havaalanı’nda ilk röportajını Fenerbahçe TV mikrofonlarına veren dünyaca ünlü yıldız futbolcu Mesut Özil, “Çok heyecanlıyım. Ben her zaman Fenerbahçeliydim. Bir rüya benim için de gerçekleşiyor artık sadece Fenerbahçe için değil. O yüzden çok heyecanlıyım formayı giymeye. Takım arkadaşlarımla inşallah başarılı oluruz. İnşallah her şey güzel olacak. Hayırlısı olsun.” dedi. Taraftarlarımızla ilgiliyse Mesut, “Allah razı olsun onlardan. Her zaman destekliyorlar. Zaten Fenerbahçeli olarak ne kadar büyük camia olduğumuzu biliyoruz. Yine gösterdiler. Çok mutluyum. İnşallah onlara teşekkürlerimi sahada sunabilirim. Hayırlısı olsun.” şeklinde konuştu.
FENERBAHÇE SPORTİF DİREKTÖRÜ EMRE BELÖZOĞLU: “MESUT’UN ÇOCUKLUK HAYALİ, BÜTÜN FENERBAHÇELİLERİN DE RÜYASI İNŞALLAH GERÇEKLEŞECEK”
Sportif Direktörü Emre Belözoğlu açıklamasında “Öncelikle ümit ederim hem Mesut için hem Fenerbahçe için çok hayırlı bir süreç olur. Hem kendisine hem ailesine memleketlerine, evlerine hoş geldiler diyorum. Mesut için söyleyecek çok fazla söz var ama benim söyleyebileceklerim bütün Fenerbahçe camiasının herhalde ortak düşünceleri olacak. Mesut’un çocukluk hayali, bütün Fenerbahçelilerin de rüyası inşallah gerçekleşecek diyorum. Allah izin verirse nice kupalar kazanacağımız seneler yaşarız beraberce. Mesut ülke futbolunun, dünya futbolunun görmüş olduğu en büyük yıldızlardan biri. İnşallah taraftarımız müsterih olsun. İyi, güçlü bir takımımız var. Mesut’un da gelmesiyle beraber inşallah çok güzel günler, çok büyük kupalar kazanacağız. Önümüzde 2-3 günlük süre var. Ondan sonra gerekli açıklamaları hep beraber yaparız” sözlerine yer verdi.

HABER MERKEZİ