Flaş Haber Yeni

ESNAFLAR, VALİ ARSLANTAŞ’LA GÖRÜŞTÜ

Esnafların yaşadığı sıkıntıları dinleyen Vali Arslantaş’ın görüşmede, Bakanlıktan yetkinin Valiliklere verilmesi halinde restoran ve lokantaların açılması yönünde gerekli talimatı hemen vereceğini ifade ettiği kaydedildi

Burdur’da hizmet veren lokantacılar, restoranlar ve hizmet sektöründeki yüzlerce esnafı ilgilendiren memnuniyet verici haber, Burdur Valisi Ali Arslantaş’a yapılan ziyaretten geldi. Bomba 15 Haber Sitesi tarafından yapılan habere göre,  yaşanan sıkıntıları ve esnafın isteklerini dile getirmek üzere dün Burdur Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Birol Kaval, Denetçi İbrahim Sakızcı ve üye Müslüm Tapanlı, Burdur Valisi Ali Arslantaş’ı ziyaret ettiler. Ziyarette esnafların taleplerini sıralayan esnaf temsilcilerinin istekleri Vali Arslantaş tarafından anında telefonlar açılarak çözüme kavuşturulması ise büyük memnuniyet uyandırdı.

GÖZLER VERİLMESİ BEKLENEN YETKİDE

Pandemi nedeni ile kapalı olan işyerlerinin yeniden açılması ile ilgili de Vali Ali Arslantaş esnaf temsilcilerine umut veren açıklamalarda bulundu. Pandemi nedeni ile kapalı olan işyerlerinin yeniden açılması ile ilgili Valiliklere yetki verilmesinin gündemde olduğunu esnaf temsilcilerine söyleyen Vali Arslantaş’ın Burdur’da vaka sayısındaki azalmanın iyi bir seyir izlediğini, düşüşün böyle gitmedi durumunda ve Bakanlıktan yetkinin Valiliklere verilmesi halinde restoran ve lokantaların açılması yönünde gerekli talimatı hemen vereceğini ifade ettiği öğrenildi.

HABER MERKEZİ