Başkan Ünal işçilere zam müjdesini verdi

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Yapılan sözleşmeye göre 218 şirket işçimize eski asgari ücret üzerinden yaklaşık yüzde 50, yeni asgari ücret üzerinden ise yaklaşık yüzde 24 zam yaparak 2 bin 825 TL’den ikramiyeler hariç en düşük işçi maaşımızı 3 bin 476,55 TL’ye yükselttik” dedi.

Bucak ilçesinde belediye personelinin yeni maaş oranları belli oldu. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, yapılan zam ve yeni maaşları açıkladı. Bucak Belediyesinde ikramiyeler hariç en düşük işçi maaşımızı 3.476,55 TL’ye yükseltildi. Bayram ikramiyeleriyle birlikte ise bekar bir işçimizin en düşük aylığı 3.506,55 TL oldu.

“İŞÇİLERİMİZİN YENİ MAAŞ ORANLARI HAYIRLI OLSUN”

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Hizmet İş Sendikamız ile İşçilerimizin sözleşmesini imzaladık. Sendika Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, Hak–İş Konfederasyonu Burdur İl Başkanı Davut Acat ve Sendika Temsilcilerinin bulunduğu toplantıda yapılan sözleşmeye göre 218 şirket işçimize eski asgari ücret üzerinden yaklaşık yüzde 50, yeni asgari ücret üzerinden ise yaklaşık yüzde 24 zam yaparak, 2 bin 825 TL’den ikramiyeler hariç en düşük işçi maaşımızı 3 bin 476,55 TL’ye yükselttik. Bayram ikramiyeleriyle birlikte ise bekar bir işçimizin en düşük aylığı 3 bin 506,55 TL’ye ulaştı. Bu ücretlere sosyal haklar (çocuk parası, işin vasfına göre formenlik ücreti, koku ücreti, eğitim ücreti, direksiyon ücretini de eklediğimizde ise bir işçimizin en düşük maaşı 4 bin TL’ye yaklaşıyor. Gece gündüz demeden çok büyük özveri göstererek çalışan değerli işçilerimize hayırlı olmasını diliyor, daha iyi imkânlarla, çok daha fazlasını vereceğimiz günlere ulaşmayı yüce Allahtan diliyorum.” açıklamasında bulundu.

HABER MERKEZİ