“EMEKLİ EVİ İSTİYORUZ”

“EMEKLİ EVİ İSTİYORUZ”

Tüm Emekliler Derneği Burdur Şubesi Başkanı Mahmut Kalkan, CHP Burdur Milletvekili adayları İzzet Akbulut, Süleyman Erman, İl Başkanı Mehmet Cevni, merkez ilçe Başkanı İlyas Divarcı’nın ziyaretinde yaptığı konuşmada ‘Emekli Evi’ni gündeme getirdi.

Öğretmen evi örneğinde olduğu gibi emeklilerin de konaklayıp, dinlenebileceği, çayını içip gazetesini okuyabileceği bir ‘Emekli evi’ olması gerektiğini söyleyen Tüm Emekliler Derneği Burdur Şubesi Başkanı Mahmut Kalkan: “Bizim derneği Ankara’da misafir hanesi var. Burdur’da da neden olmasın. Ben Burdur’da da bir ‘Emekli evi’ yapılması için çalışmasını başlatacağım inşallah. Bunun fitilini Burdur’dan ateşleyeceğim. Genel merkezimizden de bu yönde talebin olacak. Yani bütün illerde bir ‘Emekli evi’ olmasını istiyoruz. Bir emeklimiz yemin merasimine gittiğinde, ne bileyim çocuğuna okula, üniversiteye kayıt yaptırmaya gittiğinde ailesi ile birlikte kalabileceği mekanlar olsun istiyoruz. Bu zorluklara rağmen ben Burdur’da da en az 10 kişinin kalabileceği bir misafirhane, bir emekli evi açmayı düşünüyorum. İnşallah bunda da yerel yönetimler duyarlı olur. Yerel yönetimlerin desteğini istiyoruz.” dedi.

 

EMEKLİLERİN BELEDİYELERİN SOSYAL TESİSLERİNDEN

İSTİFADE ETMESİNİ TALEP ETTİ

Tüm Emekliler Derneği Burdur Şubesi Başkanı Mahmut Kalkan yaptığı konuşmada: “Özellikle yerel yönetimlerde belediyelerde 65 yaş ve üzeri emeklilerimiz için belediyenin imkanlarından istifade etmek istiyoruz. Mesela istasyon parktaki belediyemize ait işletmeden çayın yarı fiyatına, ayran 5 lira ise 2,5 lira olsun. Orada emeklimiz bir yandan çayını içsin, bir yandan da gazetesini okuyabilsin. Bu belde, ilçe belediye ve büyük şehir belediyelerinde bu imkanların olmasını istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Halil İbrahim Kara – Hale Pak