Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik eğitim öğretim yılı ikinci döneminin tüm öğrencilere, öğrenci velilerine ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi. Eğitimin toplum hayatındaki önemini ifade eden Başkan Yusuf Keyik, “Okullarımız, bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan birer eğitim yuvasıdır. Bir milleti yücelten ve ilerleten onun eğitimdeki başarısıdır. İyi bir eğitim bir toplumu geri kalmışlıktan kurtardığı gibi modern, ileri, aydın bir toplum haline de getirir. Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır” dedi. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Toplum sağlığı için uygulanan pandemi tedbirlerinden ekonomimiz etkilendi. Mutasyona uğrayarak tehlike arz etmeyi sürdüren koronavirüs hayat şartlarımızı, sosyal hayattaki birtakım alışkanlıklarımızı değiştirdi. Bunlarla birlikte eğitim- öğretim hayatında da bazı düzenlemeler yapıldı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle uzaktan eğitimle öğrencilerimiz öğrenim hayatlarına devam etti. Evler okul, odalar sınıf oldu. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin Covid19’dan hasta olmaması ve toplum sağlığını korumak gayesiyle yüz yüze eğitimlere büyük ölçüde ara verildi.  Şahsım ve yönetim kurulum adına; maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilerek, köy okullarının açılmasıyla başlayan 2020 -2021 eğitim – öğretim yılının ikinci döneminin öğrencilerimiz ve tüm eğitim camiası için hayırlı olmasını; geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

“BURDUR’DAKİ KATKILARIMIZ”
Başkan Yusuf Keyik ülkemizdeki iş dünyasının pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilere destek vermeye devam ettiğini belirterek; “Öğrencilerimizin yarıyıl tatilinden önce TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başlattığı “TOBBküçükparmaklar” kampanyası kapsamında aldığımız 55 adet klavyeli tablet bilgisayarı Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ettik. Sayın Hisarcıklıoğlu’na pandemi tedbirleri kapsamında eğitimin çevrimiçi metotla verilmeye başlandığı bu dönemde göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz.  Bu bağlamda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) bağlanamayan öğrencilerimize yardımlarımızın ulaştırılması konusunda desteğini esirgemeyen, duyarlılık göstererek ihtiyaç sahibi çocuklarımıza daha iyi ve daha adil bir eğitim fırsatı sunmak için çalışan herkese ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.  Ülkemiz genelinde olduğu üzere ilimizde de çocuklarımızın eğitime en iyi şekilde ulaşarak, eğitimlerinin aksamaması için hep beraber çalışıyoruz. Güçlü bir geleceğin güçlü bir neslin elinden çıkacağı bilinciyle katkılarımız sürecek” dedi.
Başkan Yusuf Keyik yaptığı değerlendirmenin son bölümünde şunları kaydetti:
“İmkânlarımız dahilinde bugüne kadar gerek öğrencilere burs vererek ve gerekse derslik yaptırarak ilimizdeki öğrencilerin eğitim- öğretim hayatlarına çeşitli katkılar sağladık. Burdur Ticaret ve Sanayi Odası olarak geçen yıl Cumhuriyet Lisesine Bilim Atölyesi yaptırdık. Öğrencilerimizin yarıyıl tatilinden önce uzaktan eğitime destek için tablet bilgisayarlar verdik.  Bu vesileyle Sayın Valimize ziyarette bulunduk; kendisine ilimizdeki eğitim öğretim alanında yaptığı çalışmalardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Odamız her zaman olduğu gibi eğitime katkıda bulunmaya devam edecektir. Tedbirleri elden bırakmadan ve geliştirilen aşıların kullanılmasıyla birlikte pandemi sürecinin ilimiz ve ülkemiz için hayırlısıyla sona ermesini diliyorum.”

HABER MERKEZİ