DEVA Partisi Burdur İl Başkanı Saim Türkay, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından gönderilen yetki belgelerini Kurucu Burdur Merkez İlçe Başkanı Hakan Büyüktopbaş,  Kurucu Çeltikçi İlçe Başkanı Anıl Çakıcı’ya verdi.

Başkan Türkay, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Burdur İl Başkanlığı’nda dün saat 11.00’da gerçekleşen törende Yetki belgelerini Kurucu Burdur Merkez İlçe Başkanı Hakan Büyüktopbaş’a  ve Kurucu Çeltikçi İlçe Başkanı Anıl Çakıcı’ya verdikten sonra basın açıklamasında bulundu.  Genel Merkez Kurucu üyesi Mustafa Satıcı’nın da hazır bulunduğu toplantı öncesi partililer ile ülke ve Burdur gündemi hakkında istişarelere ve değerlendirmelerde bulunuldu.

“TOPLUMUN HER KESİMİ İLE EŞİTLİK İÇİN, ADALET İÇİN, ÖZGÜRLÜK İÇİN YOLA ÇIKTI”

Yaklaşık 1 saat süren istişare sonrası basın açıklamasında bulunan DEVA Partisi Burdur İl Başkanı Saim Türkay; “Oldukça yoğun bir çalışma sürecinin ardından 9 Mart 2020’de Türkiye’nin DEVA’sı DEVA Partisi kuruldu. 9 ay gibi ülkemizde rekor sayılabilecek bir sürede 1. Olağan Genel Kurul toplantısını yapan Türkiye’nin tek partisi. DEVA Partisi kadınlarla, gençlerle, çiftçilerle, öğretmenlerle, emekçilerle, engellilerle, işçilerle, esnafla yani özetle toplumun her kesimi ile eşitlik için, adalet için, özgürlük için yola çıktı” dedi.

“MÜLAKAT SİSTEMİNİ KALDIRMAK GEREKİYOR”

Toplantıya katılan basın mensuplarının sorusu üzerine konuşan DEVA Partisi Genel Merkez Kurucu üyesi Mustafa Satıcı; “Türkiye’deki gençlerin yaklaşık yüzde 75’i, yani her 4 gençten 3 tanesi yurtdışında yaşamak orada eğitim görmek istiyor. Daha doğrusu Türkiye’deki her 4 gençten 3 tanesi geleceğine güvenmiyor. Çok büyük bir problem. Bunu çözmemiz gerekiyor. Gençlerin ücretsiz eğitime ulaşması çok önemli. Bunu sağlamalıyız. Ve bunun ötesinde kamu alanlarında liyakati esas almalıyız. Mülakat sistemini kaldırmak gerekiyor” diye konuştu.

“GENÇLER, ÜLKEMİZİN GELECEĞİ DEĞİL, BU GÜNÜDÜR”

DEVA Partisi’nin kadınlar kadar gençlere de çok önem verdiğini sözlerine ekleyen DEVA Partisi Genel Merkez Kurucu üyesi Mustafa Satıcı; “Çünkü sayın genel başkanımız şunu söylüyor; gençler ülkemizin geleceği değil, bu günüdür.  Olaya biz bu çerçeveden bakıyoruz” sözlerine yer verdi.

 Halil İbrahim Kara