Burdur Valisi Ali Arslantaş,  29 Ekim 1923 doğumlu Mehmet Altınkaynak’ı, Büğdüz Köyü’ndeki evinde ziyaret etti. Doğum günü sürprizi yaptı. Dün öğleden sonra gerçekleşen ziyarete Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Fatih Ören, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hacı Süleyman Arslan,  Burdur İl Jandarma Alay Komutanı Hakan Başaklıgil, Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ile birlikte gelen Burdur Valisi Ali Arslantaş, Cumhuriyetimizle yaşıt 97 yaşında olup,  eşini uzun yıllar önce kaybeden 3 çocuğu tarafından bakılan Mehmet Altınkaynak ile bir süre sohbet etti. Doğum günü pastasını birlikte kesti.  Ziyarette kısa bir konuşma yapan  Burdur Valisi Ali Arslantaş, “Mehmet Altınkaynak amcamızı ziyaret ettik. Mehmet Amcamız 29 Ekim 1923 doğumlu. Cumhuriyetle yaşıt. Cumhuriyet’in bütün evrelerini gün, gün, kazanımlarını saat saat yaşayıp şahit olmuş.  Bizim ulu çınarlarımızdan bir tanesi. Sağlıklı sıhhatli görmüş olmaktan, çocuklarının ve torunlarının buna olan ilgisinden bakımından, şefkatinden, merhametinden son derece etkilendim. Allah nice, sağlık, sıhhat, mutluluk içerisinde uzun yıllar yaşamayı nasip etsin. Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacak. Ve onun şahidiyle bugün burada hem Garnizon Komutanımız, hem Ağır Ceza Başkanımız, Rektörümüz, Emniyet Müdürümüz, Jandarma Komutanımızla birlikte ziyaret etmiş olmaktan dolayı da son derece mutluyuz. Biz kendisine sağlıklı, sıhhatli uzun ömürler diliyorum” dedi. Vali Arslantaş ziyaretinde Türkiye’de 29 Ekim 1923 doğumlu 3 çınarın bulunduğunu, bu çınarlardan birinin Burdur’da Büğdüz Köyü’nde yaşadığına vurgu yaptı.

REKTÖR KORKMAZ, “TARİHE BİR KADİRŞİNASLIK GÖSTERMİŞ OLUYORUZ”
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz konuşmasında, “Onları ziyaret etmek, yad etmek bir anlamda da tarihe bir kadirşinaslık göstermiş oluyoruz. Değer taşıyor. Bu sebeple buradayız. Bundan mutluyuz” diye konuştu.

ALTINKAYNAK AİLESİ MEMNUN OLDU
Büğdüz Köyü Muhtarı Halil Akbulut’un da hazır bulunduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhuriyetimizle yaşıt Mehmet Altınkaynak’ın oğlu Veli Altınkaynak, babasının bakımını tüm kardeşleri ve oğulları ile birlikte yaptıklarını belirtti.

Halil İbrahim KARA