23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Belediye Başkanlığı makamına Bahçeşehir Koleji 1. Sınıf Öğrencisi Mehmet Mert Say oturdu. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çocuk Başkan Say’ı makamında ziyaret ederek, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Burdur Belediye Başkanlığı koltuğuna, Bahçeşehir Koleji 1. Sınıf Öğrencisi Mehmet Mert Say oturdu. Başkan Say “Çocuk demek Bağımsızlık ve Özgürlük demektir. Mustafa Kemal Atatürk Bağımsızlığımızın ve Egemenliğimizin devamı için bu bayramı biz çocuklara armağan etmiştir. Dünya’da çocuklara bayram armağan eden tek lider Atatürk’tür” dedi.

BAŞKAN ERCENGİZ “ZABITA MÜDÜRÜMÜZ VE İTFAİYE MÜDÜRLERİMİZ EMRİNİZDEDİR”

“Dün verdiğiniz talimatlar üzerine şehrimizi süslediler, bayraklarımızı astılar şehrimize, yarın her ne kadar Covid-19 salgın nedeniyle alanlarda olamasakta vatandaşlarımız eğer balkon ve pencerelerini bayraklarla süslerlerse bizde kortej yaparken bandomuzla geçerken onlara el sallarız” dedi. Çocuk Başkan Mehmet Mert Say, daha sonra telefonla Zabıta ve İtfaiye Müdürlerini makama çağırarak talimatlar verdi.  Çocuk Başkan Say, Halk Pazarındaki durumu sordu. Burdur İtfaiyesinden de bilgi alan Say, son olarak telsizle tüm birimlere seslenerek, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik etti. Başkan Ercengiz, son olarak makamına oturan Çocuk Başkan Mehmet Mert Say’a hediyesini takdim etti.

HABER MERKEZİ