Okul öncesi öğretmen olan deneyimli genç girişimci Burdur’da bir ilk olacak “ 18 ay-12 yaş aralığında çocukları oyun terapileri ile geleceğe hazırlayacak

Öğretmen olduktan sonra 4 yıl süreyle Burdur Bahçeşehir kolejinde başarılı bir öğretmen olan Zeliha Ertekin,  ülkemizde yaygın olan anacak Burdur’da olmayan bir eğitim merkezini 15 Nisan da hizmete açmaya hazırlanıyor.
ÇOCUKLARA “SUS OTUR” YERİNE ONLARI ANLA
Burdur merkez Bahçelievler mahallesinde Emniyet Müdürünün lojmanının arkasında “Neşeli Günler” isimli oyun atölyesinde tüm hazırlıkları tamamlayan öğretmen Zeliha Ertekin,” çocuklara sus otur “ yerine onları anlayan bir yaklaşımla hayata hazırlayacaklarını dile getirdi.
OYUNLA ÇOCUK FELSEFESİ
3 katlı bir binada aynı anda 40 öğrenci kapasiteli neşeli günler eğitim kurumunda pandemi nedeniyle bir atölye sınıfında en fazla 5 öğrenciye hizmet verecek olan Zeliha Ertekin atölyeleri şu şekilde anlattı:
-Jimnastik, Müzik eğitimi,  Akıl ve Zeka,öğrenci ve ebeveyn , Montessori(çocuk felsefesi) gibi atölyeler bulunuyor.
-150 m2 lik bir bahçesi bulunan çocuk atölyesinde  çocuklar toprakla buluşacak.
-Oyuncaklar çocuğun dilidir unutmayalım
ÇOCUKLAR OYUNLAR İLE HEM BİLİŞSEL, DUYGUSAL EĞİTİM ALACAK
Çocukların oyunla hem bilişsel, hem duyusal eğitim alacaklarını dile getiren Zeliha Ertekin, “ Biz Burdur’da bir ilke imza atarak çocuklarımızın gelişimine oyun gibi eğitim vermeyi hedefliyoruz. Bir başka deyişle biz çocuklarımızın bilişsel, motor ve ruhsal gelişimini sağlayarak  özgüvenli bireyler yetiştirmek istiyoruz.” Dedi.
OYUN TERAPİSTİ EĞİTİMİ
Oyun terapistliği eğitimi de alan öğretmen Zeliha Ertekin velilerin uzak kaldığı önemli bir konuyu da şu şekilde anlattı: “Bir başka konu da sıkıntıları nedeniyle rehberlik merkezlerine giden öğrencilerin rehberlik öğretmenlerinin önerdiği bilimsel oyunları bire bir materyaller çocuklarımızda olumlu gelişmeler sağlayacağız.”

HABER MERKEZİ