Flaş Haber Yeni

AKBULUT, “ASİL SİZSİNİZ, VEKİL BENİM”

AKBULUT, “ASİL SİZSİNİZ, VEKİL BENİM”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur il teşkilatında mazbata heyecanı yaşandı. 14 Mayıs 2023 milletvekili genel seçimlerinde Burdur Milletvekili seçilen SMMM İzzet Akbulut, mazbatasını aldı.  Eşi Esra Akbulut, çocukları Beren ve Ata Akbulut, Annesi Aynur Akbulut, babası Selami Akbulut, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, CHP İl Başkanı Mehmet Cevni, Merkez İlçe Başkanı İlyas Divarcı, Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer,  Burdur Belediye Meclisi, İl Genel Meclisi üyeleri ile milletvekili adayları Hülya Gümüş, Süleyman Erman ve çok partililer ile birlikte Burdur Adliyesi’ne giden İzzet Akbulut  28’inci dönem Burdur Milletvekili mazbatasını İl Seçim Kurulu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Musa Talih’in elinden aldı.  Mazbata teslimi töreni, 23 Mayıs 2023 Salı günü saat 15.00’da Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Musa Talih’in makamında gerçekleşti.

 


Törende kısa bir konuşma yapan İl Seçim Kurulu Başkanı Talih; “Göstermiş olduğunuz demokratik olgunluktan, saygı ve nezaketten dolayı teşekkür ediyoruz. Bizler İl Seçim Kurulu olarak hiçbir sorun su-ıkıntı yaşamadık. Gösterdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederiz. Hayırlı, uğurlu olsun. Allah utandırmasın. Allah hayırlı görevlerde bulunmayı nasip etsin inşallah. Muvaffakiyetler diliyorum.” dedi. 
Mazbatasını aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan CHP 28. dönem Burdur Milletvekili İzzet Akbulut; “Bende sizlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah,  vatanımıza, milletimize hep birlikte hayırlı işler yaparız.” diye konuştu. Akabinde Burdur Adliyesi ana giriş kapısı önünde basın açıklamasında bulundu. 
AKBULUT, “ŞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM Kİ; ASİL SİZSİNİZ, VEKİL BENİM” VURGUSU YAPTI
Akbulut Burdur Adliyesi girişinde yaptığı konuşmada: “Bugün itibari ile vekaletinizi resmen almış bulunmaktayım. Ama  şunu çok iyi biliyorum ki; asil sizsiniz, vekil benim.” sözlerine vurgu yaptı. 
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği  ‘Millete efendilik yoktur,  hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.” sözlerini her zaman kendilerine şiar edineceklerini belirten Akbulut; “Bu memlekete,  bu vatana, bu milletimize gönlümüzden geçenleri yansıtabilmek adına, içimizden geçen hevesi, aşkı bu memlekete gece gündüz vermek adına bu gün itibari ile bir yolculuğa başlıyoruz. Kazamız mübarek olsun Allah utandırmasın.” diye konuştu. 
Akbulut konuşmasının devamında; “Millet, milletvekillerini seçti. Şu anda 600 milletvekili belli. Allah nasip ederse Pazar günü Cumhurbaşkanımızı, akabinde Bakanlar Kurulu’muzu belli edeceğiz.” dedi.
Öte yandan CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut’un Burdur Adliyesi önünde yaptığı konuşma öncesi Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve CHP Burdur İl Başkanı Mehmet Cevni birer konuşma yaptılar. Milletvekilliğinin hayırlı, uğurlu olasını dilediler. 
Konuşmaların ardından CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut ve beraberindekiler Burdur Adliyesi protokol girişi kapısının önünde birlikte fotoğraf çekildiler.  Hale Pak