Çavdır Kültür ve Sanat Şenliği geçtiğimiz dün büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Şenlikte dün akşam, TRT Halk Müziği Sanatçıları Uğur Önür ve Elif Buse Doğan sahne aldı. Bu akşam ise, Serdar Can Sönmez ile Ezgi Eyüboğlu müzik severlerle buluşacak. Belediye Sosyal Tesisleri’nde (Güreş Sahası) organize edilen şenlik programına vatandaşlarla birlikte protokol üyeleri de katıldı.

Çavdır Kültür ve Sanat Şenliği saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Şenlikte verilecek konserler öncesinde; Vali Ali Arslantaş, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Yasin Uğur ve Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan tarafından konuşmalar yapıldı. Protokol konuşmaları sonrası Kültür ve Sanat Şenliğine destek verenlere plaket takdimi yapıldı. Program kapsamında ayrıca Vali Arslantaş ve protokol üyeleri tarafından Çavdır Belediyesi tarafından 41 ayda yapılan hizmetlerin toplu açılışı yapıldı.

Konuşmalar, plaket takdimleri ve açılış törenlerinin akabinde konser programına geçildi. Çavdır halkı, TRT Türk Halk Müziği Sanatçıları Uğur Önür ve Elif Buse Doğan’ın seslendirdiği Türküler ile saatlerce eğlendi.

Vali Arslantaş programda yaptığı konuşmada, “Kıymetli Çavdırlılar yaklaşık 25 gün kadar önce ben buradaydım. O zaman bitmemişti düğün salonu. Başkandan belediye personelimizin tamamını tebrik ediyorum. Çok güzel bir iş yapmışlar. Mahallin müşterek ihtiyacını yerinde tespit edip gereğini yapıp uygulamaya koyup, bu güzel eseri Çavdır İlçemizle buluşturmuşlar. Ellerine sağlık yüreklerine sağlık daha nice güzel hizmetler etmeye Rabbim onlara nasip etsin” dedi.

Programa başta Vali Ali Arslantaş olmak üzere Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Yasin Uğur, Çavdır Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan, Belediye Başkanları, siyasi parti il başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber Merkezi