149 Evler Camisi imamı Fatih Yavuz’u bıçaklayan şüpheli şahısların kimliği belirlendi. Şüphelilerden H.B, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken, çok sayıda sabıkası bulunan H.G’nin yakalama çalışmalarının devam ettiği belirlendi.

Burdur merkez Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan 149 Evler Camii İmamı Fatih Yavuz’a saldırıda bulunarak bıçaklayan şahısların kimlikleri, Burdur İl Emniyet Müdürlüğü soruşturması ile tespit edildi. Bıçaklama olayı sonrası yapılan soruşturmada, Cami İmamı Fatih Yavuz’u darp ederek, bıçaklayan şahısların H.B ve H.G isimli şüpheliler olduğu belirlendi. Yapılan soruşturma ile şüphelilerin Bucak’a kaçtığı ve şüpheli H.B’nin yakalandığı kaydedildi. Burdur Valiliği tarafından verilen bilgiye göre şüpheli H.B’nin Bucak Cumhuriyet Başsavcılığında ifadesinin alınmasından serbest bırakıldığı bildirildi. Diğer şüpheli H.G.’nin ise kasten yaralama, yağma (gasp) ve tehdit içeren çok sayıda suç kaydının bulunduğu ve mahkemece arandığının tespit edildiği, şüpheli H.G’nin yakalama çalışmalarının devam ettiği bilgisi paylaşıldı.
OLAY
Burdur’da bir imam cami bahçesinde bıçakla yaralandı. Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki 149 Evler Camisi imamı Fatih Yavuz, cami bahçesine gelen iki kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Yaralanan Yavuz, ihbar üzerine adrese gelen112 Acil Servis ekibince, Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından taburcu edilen Yavuz, cami bahçesinde yaptığı açıklamada, bıçaklayan kişinin bir gün önce ailevi sorunlarının olduğunu, kendisinden sıkıntılarını gidermek için bir kağıda ayet ve dua yazmasını istediğini söyledi. Bir gün sonra saldırganın kağıdı almak için camiye geldiğini anlatan Yavuz, “Ayet yazılı kağıdı eline verdikten sonra yanına başka biri daha geldi, onunla tokalaştılar. Bana sonradan gelen kişi sarıldı, öbürü de bıçağı çıkarıp yaraladı.” diye konuştu.

HABER MERKEZİ