Milletvekili Özçelik, “Üreme parametre aralığı genişletilerek daha fazla sayıda buzağı destekleme ödeme listesine girebilecektir”

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Tarım ve Orman Bakanlığı Buzağı Desteklemelerini düzenlemesinin resmî gazetede yayınladığını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığının üreticilerin talepleri doğrultusunda düzenleme yaptığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik, “Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişçi’ye Burdurumuzda hayvancılık yapan üreticilerimizin talebini iletmiştik. Resmi Gazete’de 2021 Yılı Hayvancılık Desteklemeleri kapsamında yer alan buzağı desteklemesi şartlarından biri olan üreme kriterinde değişiklik yapılmıştır. Değişiklikle üreme kriterine esas olan süreler genişletilmiştir.

2021 yılı Buzağı Desteklemesi ödeme çalışmalarında; Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği (Tebliğ No: 2021/43)’nin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendinde yer alan “510-810 gün” ibaresi “510-960 gün” şeklinde, “235-450 gün” ibaresi “235-600 gün” şeklinde değiştirilmiştir. Üreme parametre aralığı genişletilerek daha fazla sayıda buzağı destekleme ödeme listesine girebilecektir. Üreticilerimizin taleplerine olumlu yaklaşan ve çözüm üreten Sn. Bakanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Üreticilerimize hayırlı olmasını dilerim “ ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi