Kovid-19 tedbirleri kapsamında hayata geçirilen sokağa çıkma kısıtlamasında, Burdur Hayvan Dostları Derneği, Burdur Çöplüğünde besleme çalışmalarını sürdürdü

Burdur Hayvan Dostları Derneği, sessiz canlara bakım desteğini sürdürüyor. Kovid-19 salgını nedeniyle hayata geçirilen sokağa çıkma kısıtlamasında Burdur Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysel Turan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve hayvan sever gönüllüler, Burdur Çöplüğünde yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşıladı. Sokak hayvanlarıyla her gün itina ile ilgilenen Başkan Aysel Turan, zor kış şartlarının kapıya dayandığını işaret ederek, vatandaşlardan sokak hayvanları için duyarlı olmalarını, evlerinin önlerine su ve mama koymalarını hatta barınma ihtiyacı duyan hayvanlar için küçük barınma alanları oluşturmalarını istedi. Başkan Turan, derneğin mama ve ilaç bağışı aldığını da belirterek, yardımda bulunmak isteyen vatandaşların derneğe başvurmalarını istedi.
“SAHİPLENME ALIŞKANLIĞI EDİNMELİYİZ”
Sokak hayvanları ile birlikte aynı dünyayı paylaşmayı öğrenmemiz gerektiğini işaret eden Başkan Turan, dernek binasında tedavi gören hayvanları sahiplendirdiklerini, kış şartlarında sokak hayvanlarını sahiplenmenin daha anlamlı olacağını belirtti. Millet olarak, hayvanlarla iç içe yaşayan bir toplum olduğumuzu belirten Başkan Turan, sahiplenme alışkanlığının genç nesle de aktarılması gerektiğini belirtti.

Hayal GİRİŞİM