Flaş Haber Yeni

BURDURLU HACI ADAYLARI KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı 2023 yılı hac programı kapsamından özel şirketler aracılığı ile hac vazifesine yerine getirecek Burdurlu 30 hacı adayı 7 Haziran 2023 Çarşamba günü Burdur Pazar Camii önünden saat 12.00’da dualarla kutsal topraklara uğurlandılar.

Burdurlu hacı adayları, Burdur İl Müftüsü Enver Türkmen’in yaptığı dua sonrası obüse binerek Antalya Hava Limanına gittiler. Antalya’dan uçakla Suudi Arabistan’a gidecek hacı adayları hac vazifesini yerine getirdikten sonra 16 Temmuz 2023 Pazar günü ilimize geri dönecekler.

burdurlu hacı adayları

Zeki Göçer’in ilahiler okumasının ardından Burdur İl Müftüsü Enver Türkmen yaptığı konuşmada: “Önemli ve özellikli yolculuklar, Allah yolunda cihat için yola çıkmak önemlidir. İlim için, Allah yolunda ilim tahsil etmek için yola çıkmak önemlidir. Ama ayını şekilde peygamber efendimizin doğduğu, İslam olduğu yerleri ziyaret etmekte önemlidir.” dedi.

Çağdaş Burdur Gazetesi  Sahibi Hasan Ali Daldal’ın da katıldı  hacı adayları uğurlama töreni Burdur İl Müftüsü Enver Türkmen’in yaptırdığı dua ile son buldu.

Halil İbrahim Kara - Hale Pak