Flaş Haber Yeni

BURDUR İL ÖZEL İDARESİNDE BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

BURDUR İL ÖZEL İDARESİNDE BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

 

Burdur İl Özel İdaresi’nde 1 Kasım 2023 Çarşamba günü İl Genel Meclisi Kasım Ayı Bütçe Görüşmeleri başladı. Bütçe Görüşmesi dün İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda saat 16.30’da gerçekleşti.

Bütçe görüşmeleri, açılış ve yoklamanın ardından İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık konuştu.

Başkan Akbıyık: “Hafta sonu büyük bir coşkuyla kutladığımız Cumhuriyetimiz ’in 100. Yılı olan 29 Ekim cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. Siz değerli meclis üyelerimiz ve ilgili kurumların yapacağı titiz bir çalışma sonucu hazırlanacak olan bütçe halkımıza hizmet olarak yansıyacaktır. Uzun bir çalışma ile hazırlanacak olan il özel idaremizin 2024 yılı bütçesine burada yapılacak olan görüşmeler ile başlıyoruz. Hepimizin tüm çabası Burdur halkına daha kaliteli hizmetler sunmak, hepimiz biliyoruz ki talep ve ihtiyaçlar sonsuz. Bizler kaynaklarımızı en etkin bir şekilde kullanmayı hassasiyet göstereceğiz. 2023 yılında programlara yatırılan büyük bir bölümü tamamlanırken bazı yatırımlarımız devam etmektedir. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Gadın Burdur’umuza güzel hizmetler etmenin büyük bir mutluluğu içerisindeyiz. Aynı çalışma ve azimle 2024 yılı içerisinde vatandaşlarımız için hayırlı hizmetler yapacağımıza inanıyoruz. Uzun emekler sonucunda hazırlanacak olan 2024 yılı bütçemizi ilimize, ülkemize, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bize desteklerini hiç esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanlığımıza, Sayın Valimize, Milletvekillerimize, İl Başkanlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize, Genel Sekreterimize ve Genel Sekreter Yardımcılarımıza, Muhtarlarımıza ve İl Özel İdaremizde mesai kanunu gözetmeksizin çalışan çok değerli müdürlerimize ve  kıymetli emekçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

2’inci maddede yer alan; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 45’inci maddesine istinaden 2024 Yılı İl Özel İdaresi Bütçe Taslağının Görüşülmesi okunan teklif Plan Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Ardından dilek ve temenniler sırasında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav konuştu.

Akabinde gelecek toplantının 2 Kasım 2023 Perşembe günü Perşembe günü saat 16.00’da yapılması oy birliği ile kararlaştırıldı.

H.Nesibe Solak