Burdur Valisi Ali Arslantaş ve Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Bucak Elsazı ve Melikler Köyleri arasında yapılan yol çalışmalarını incelediler

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ile birlikte, Bucak Elsazı Köyü ile Sütçüler Melikler Köyü arasında, Burdur ve Isparta sınırlarını birbirine bağlayan Melikler Köprüsü güzergâhında yapılan 9 kilometrelik yol asfaltlama çalışmalarını yerinde incelediler.  Ziyarette Burdur İl Özel idaresi tarafından yapılan 4,5 kilometrelik beton asfalt çalışması ile Isparta İl Özel İdaresi tarafından yapılan 4,5 km sıcak asfalt çalışmalarını yerinde gören Vali Arslantaş ve Vali Seymenoğlu, çalışmaların son durumuyla ilgili İl Özel İdare yetkililerinden bilgi aldılar. Çalışan personele kolaylıklar dileyen Vali Arslantaş, yapılan yol çalışmanın bölge halkına ve kullanacak bütün vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.
“9 KM YOLUN 4,5 KM’Sİ BURDUR, 4,5 KM’Sİ ISPARTA İL ÖZEL İDARELERİ OLARAK BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRMİŞ BULUNUYORUZ”

İncelemelerinin açıklamalarda Vali Arslantaş, “Yapılan yol çalışması; dostluğun, dayanışmanın, iş birliğinin ortak çalışma kültürünün tecessüm etmiş halidir. 9 km yolun 4,5 km’si Burdur, 4,5 km’si Isparta İl Özel İdareleri olarak birlikte gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bunun hem bölgede yaşayan vatandaşlarımıza, hem bu yolu kullanacak bütün herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.  Emeği geçen başta Sayın Isparta Valimiz olmak üzere her iki ilin il genel meclisi üyelerine ve çalışanlarına il özel idaresi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Darısı bir an önce Burdur – Isparta arasını 14 km’ye indirecek olan dostluk yolunun tamamlanmasına olsun diyor, teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

BURDUR VE ISPARTA EL ELE VERDİ
Isparta Sütçüler ilçesinden Antalya’ya ulaşımı 50 km kısaltan Melikler Köprüsü’nün Burdur hattında asfalt çalışmalarını İlimiz Valisi Ali Arslantaş ile birlikte inceledikten sonra yol hakkında değerlendirmelerde bulunan Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu,  yolun özellikle Sütçüler ve Eğirdirli vatandaşlar için adeta can yolu olduğunu kaydetti.  Yolun iki ilin güç birliği sayesinde kısa sürede vatandaşların kullanımına sunulacağının altını çizen Isparta Valisi Seymenoğlu, “Öncelikle Burdur Valimize ve Burdur İl Özel İdaresine çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu yol Eğirdir’e bağlantı yolu. Özellikle Sütçüler-Yazılı Kanyon, Eğirdir-Kovada Gölü yolunu kullanan vatandaşlarımız için burası can yoluydu. Önceki yıllarda arkadaşlarımız sağ olsunlar her türlü imkanı yaratmış, destek vermişler. Alt yapısını ve köprüsünü yapmışlar. Üst yapısını yapmak da Burdur Valisi ve bize nasip oldu. İş birliği içerisinde, siyasetçilerin ve İl Genel Meclisi’nin de desteğini alarak bu yolu vatandaşımızın kullanımına birkaç gün sonra açmış olacağız. Bu yıl İl Özel İdaresi olarak 5 aylık sürede 185 km asfalt çalışması yaptık. Buradaki çalışmalar sezonun son çalışması. Bundan sonra ekiplerimiz kış hazırlıklarına başlayacak. Çalışmalarda emeği geçen tüm İl Özel İdaresi çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

YARIM ASIRLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR

Burdur Elsazı Köyü Muhtarı Ömer Ali Çimenkaya ise 50 yıllık hayallerinin sırasıyla gerçekleşiyor olmasından duyduğu memnuniyeti aktararak Isparta ve Burdur Valililerine teşekkürlerini iletti.

Hayal Girişim- Halil İbrahim Kara