• Fuara tüm Burdur halkını davet eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, hedeflerinin Ulaslar arası olduğunu açıkladı.
  • Burdur Teke Yöresi 7. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı bugün açılıyor. Uzay Çatı Halk Pazarı’nda bugün saat 14.00’da açılan fuar 15 Mayıs 2022 Pazar günü kapanacak.

-AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, 12-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Burdur Teke Yöresi 7. Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile ilgili açıklamada bulundu. Fuar açılışına Tarım Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil’in katılacağını açıklayan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik tüm Burdur halkını fuara davet etti. Amaçlarının fuarı Uluslararası düzeye çevirmek olduğunu belirten Milletvekili Bayram Özçelik;  “ Bu yıl İlimizde yedincisi düzenlenecek olan Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarı her yıl kendisine yenileyerek büyümeye devam ediyor. Bu yıl 12-15 Mayıs tarihlerinde Burdur fuar alanı kapalı pazar yerinde gerçekleşecek olan fuarda yöreye özgü ırklar ve canlı hayvan sergilemeleri de yapılmaktadır. 7. Tarım ve Hayvancılık Fuarına Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Nihat Pakdil’inde katılımlarıyla gerçekleşecek. Yine her yıl olduğu gibi başta İlimiz ve çevre illerimizdeki  çiftçilerimizin yoğun katılımlarını beklemekteyiz. Aynı zamanda etkinlik ve içeriğiyle de ilgi gören Burdur Tarım ve Hayvancılık Fuarımızda Türkiye’de sayılı gerçekleşen canlı hayvan yarışmalarından olan ‘damızlık sığır ve damızlık koç ve teke yarışması’ kadın üreticileri desteklemek adına ‘Kadın çiftçi bilgi yarışması’ yapılmaktadır. Burdur Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘Kadın çiftçi bilgi yarışması’ 12 Mayıs 2022 tarihinde, Burdur İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğince düzenlenen ‘Koç, teke güzellik yarışması’ 13 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşecektir. Fuar  organizasyonunun yapılmasında emeği geçen Burdur valimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, başkanlarımıza, kurumlarımıza ve katkı sağlayan herkese Burdurlu hemşerilerim adına teşekkür ederim. ” ifadeleri yer verdi.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇEDİSİNDE BURDUR TARIM VE HAYVANCILIĞINI GELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Birlik ve Beraberlik içerisinde Burdur Tarım ve Hayvancılığını geliştirmek için çalışmaların gerçekleştirildiği belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Burdur İlimiz Türk Tarımı ve Hayvancılığı için önemli bir şehir. Hayvancılık konusunda da tarım konusunda da Burdur ciddi bir hak sahibidir. Bizlerde üreticilerimizi bizzat ziyaretler gerçekleştirerek ve oda başkanlarımız ve temsilcilerimizle bir araya gelerek üreticilerimizin talepleri, sıkıntıları ve çözüm önerileri ile ilgili görüşmeler gerçekleştiriyoruz. AK Parti Hükümetlerimizle Burdur’umuzda birçok yatırımı ve desteği sağladık. Bunlardan en önemlisi birçok sulama projelerini uygulayarak sulu tarıma geçişi sağladık. Bu sulama projeleri ile üretimin arttırılması planmaktadır.  Arazi toplulaştırmalarını gerçekleştirdik. Burdur özellikle damızlık düve yetiştiriciliği ve doğal olarak süt konusunda önemli bir merkez. Üniversitemiz tarım ve hayvancılık ta önemli işlere imza attı ve çalışmalarına devam etmektedir. Hedefimiz fuarımızı uluslararası fuara dönüştürmek” açıklamalarında bulundu.

Haber Merkezi